У Туреччині тривають масові протести проти реконструкції площі "Таксім" [відео]

  Масштабні протести не вщухають у Туреччині. Другий день поспіль - протестувальники б`ються з поліцією на вулицях Стамбула та Анкари. Правоохоронці відповідають - водометами та сльозогінним газом. Натепер відомо про понад сто поранених та шістдесят заарештованих.

  Ранок у турецькій столиці - почався із демонстрації. Сотні людей вийшли на вулиці Анкари на знак солідарності з стамбульськими протестувальниками, які борються за збереження одного з міських парків. Поліцейських - столичні активісти закидали камінням. Ті відповіли - димовими гранатами та водометами.

  Заворушення почалися напередодні у Стамбулі. Його мешканці - протягом кількох днів безуспішно намагалися переконати владу - відмовитися від реконструкції площі "Таксім". На місці тамтешнього парку - міська влада хоче звести торговельний центр. Людей це обурило: кажуть парк "Гезі" - чи не єдиний зелений острівець у центрі мегаполіса. Та можновладці переконують - екології міста демонтаж парку не завадить, та й дерев там небагато. Зрештою, напередодні поліцейські спробували розігнати черговий сидячий протест. У результаті - сутички, вуличні бійки, десятки поранених і заарештованих.

  Протестувальник: "Єдине, чого ми прагнули - це щоб площу "Таксім" і її парк - залишили людям і не перетворювали на будівельний майданчик. Але конфлікт набуває дедалі більших обертів. Зараз ми насамперед хочемо, щоби влада припинила придушувати наші протести".

  Жорстка реакція влади - стамбульських протестувальників не зупинила. А й додала приводів для боротьби. До вимог зупинити реконструкцію площі - активісти долучили гасла проти поліцейського свавілля і заклики до відставки прем`єра Ердогана. Той раніше заявив - попри усі протести, планів реконструкції площі влада - не переглядатиме.

  Протестувальник: "Поліцейські не припиняють нападати на протестувальників. А прем`єр Ердоган - не хоче чути про наші вимоги. Суд постановив - призупинити роботи на площі, але вже найближчими днями це рішення скасують, бо наш глава уряду поводить себе, як оттоманський султан, і намагається встановити справжню диктатуру".

  Міжнародну спільноту ситуація у Туреччині - стривожила. Занепокоєння розвитком подій у регіоні - висловили США. А правозахисники з "Емнесті Інтернешнл" - розкритикували надмірне застосування сили турецькими поліцейськими.

  Олена Хоменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У столиці Перу відзначили "Національний день картоплі"
  Наступний матеріал
  США: внаслідок торнадо в Оклахомі загинули близько 5-ро людей
  Теги: