У Тунісі поліція розігнала протестувальників із допомогою сльозогінного газу

  Туніська поліція розігнала демонстрантів з-під стін урядової будівлі. Ще з вечора там чергували кількасот протестувальників. Спочатку акція була мирною, але коли мітингувальники почали трощити вікна, поліція застосувала сльозогінний газ.
  У протесті біля будинку уряду беруть участь багато селян. Ще в неділю вони прибули до столиці із бідних аграрних районів. Багато хто - йшов пішки. Демонстранти вимагають відставки прем`єр-міністра Мохаммеда Ганнуши та всіх урядовців - представників попереднього режиму. Прем`єр - пообіцяв піти з політики лише після президентських виборів.

  Мохамед аль-Айоні, протестувальник: "Я тут – уже два дні. Ми всі хочемо бути певними, що всі люди з колишнього уряду – підуть. Вони не мають права представляти нас, народ. Це – народна революція".

  Протести в Тунісі охоплюють дедалі ширші верстви населення. До дрібних підприємців та селян долучилися освітяни. Сьогодні - уперше після початку заворушень -  мали відкритися початкові школи.

  Утім, деякі класи досі порожні. Частина викладачів проголосили безстроковий страйк. Вони теж вимагають усунути від влади усіх представників режиму Зіна аль-Абідина бен Алі. У тих школах, що таки відчинили двері, уроки почали з хвилини мовчання.  

  Викладач: "Ми пишаємося тим, що ми - тунісці. Подумайте про всіх тих, хто пожертвував собою заради цієї революції. Про всіх, хто загинув під час протестів, зокрема, про Мухамеда Буазізі. Оголошую хвилину мовчання".

  Саме самоспалення торговця Мухамеда Буазізі і стало приводом для початку масових протестів. Від 8-го січня, лише за офіційними даними, в Тунісі загинули 78 осіб, понад сотню - були поранені. Президент - утік, прихопивши родину та мільйонні статки. Найближчі його прибічники, що не встигли виїхати, - під домашнім арештом. Але і в новому уряді знайшлося місце для міністрів колишнього режиму. Проти цього власне і протестують нині громадяни Тунісу.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  М. Гонгадзе звернулася до ГПУ з вимогою припинити неповагу до суду
  Наступний матеріал
  Затримали колишнього голову ВР Криму
  Теги: