У США зростає попит на медовуху [репортаж, відео]

  У США зростає попит на найдавніший алкогольний напій у світі - медовуху. Перший рецепт хмільного складався з води, дріжджів і меду. Сучасні виробники додають до цих складників найрізноманітніші органічні продукти - горіхи, персики і навіть буряк.

  "Зоряна медовуха" - так називається один із магазинів у місті Пітсборо, Північна Каліфорнія. Тут пропонують покуштувати не зовсім звичний для американців напій - медовуху. Що сподобалося - можна придбати. Магазин вже має і постійних клієнтів, їхня кількість щоразу зростає - так, як зростає у США попит на медовуху.

  Мелорі Редкліф, мешканка Північної Кароліни: "Наша улюблена медовуха - з персиковим смаком. Я думаю, що тут усі її люблють найбльше. Насправді солодкий, легкий напій".

  Медовуха зі смаком персиків - дивує покупців, але не експерта із цього напою Вікі Роу. Вона - засновник інтернет-сайту, присвяченого цьому напою. У її підвалі - сотні пляшок медовухи - на будь-який смак. Є бурякова медовуха, яскраво рожева, є на травах і спеціях, є "дика медовуха" - куди додали усі можливі овочі. Так сучасні виробники хмільних напоїв намагаються урізноманітнити старий рецепт "вода - дріжджі - мед". І додають у класичну медовуху усі можливі натуральні продукти.

  Вікі Роу, експерт із медовухи: "Я буквально щодватижні дізнаюся про існування нового різновиду медовухи. Просто вибух рецептів! І більшість із тих, хто їх втілює - це винороби, які вирішили додати мед до своєї основної продукції. Це надзвичайно, чудово бачити, що таким чином медовуха стає мейнстрімом, популярним продуктом".

  Медовуха вважається найдревнішим алкогольним напоєм у світі. Знавець цього напою доводить, що пляшку схожої на медовуху рідини - знайшли у китайському похованні, яке налічує дев`ять тисяч років. Донедавна цей хмільний трунок можна було покуштувати лише на так званих Середньовічних ярмарках. Тепер медовуха - уже не раритет середньовіччя, а дедалі популярніший напій. У США його виробляють півтори сотні фірм.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Фольколорний фестиваль "Орелі-зима" [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Іспанський уряд не визнає перемир`я оголошене ЕТА [репортаж, відео]
  Теги: