Іспанський уряд не визнає перемир`я оголошене ЕТА [репортаж, відео]

  Іспанський уряд не визнає перемир`я, яке проголосили баскські сепаратисти. Заяву ЕТА віце-прем`єр Іспанії назвав недостатньою, щоби почати мирні переговори. Влада вимагає від радикалів скласти зброю і повністю відмовитися від насильницьких методів боротьби. ЕТА ж цього не обіцяє. Крім того, оголошені раніше перемир`я неодноразово порушувались. За чотири десятиріччя протистояння загинуло понад 800 людей.

  Дванадцяте перемир`я за сорок років свого існування оголосило баскське сепаратистське угруповання ЕТА. Звернення радикалів опублікувала баскська газета Ґара - саме цьому виданню керівництво ЕТА постійно повідомляє інформацію про свої дії.

  Радикали говорять: "ЕТА вирішила оголосити постійне і всезагальне перемир`я, яке зможе визнати міжнародна спільнота. Це підтвердження нашого шляху в напрямку до повного припинення збройної конфронтації. Час діяти із відповідальністю перед історією. ЕТА закликає уряди Франції та Іспанії назавжи зупинити репресивні дії і не заперечувати  існування Країни Басків. ЕТА не припинить своїх спроб і боротьби за завершення демократичного процесу, щоб ця демократія запанувала в Країні Басків".

  Новину про оголошене ЕТА перемир`я представник уряду розцінив як "непогану", але не першорядну. Це - не те, чого влада Іспанії чекала від сепаратистів - заявив віце-прем`єр. Адже радикали не пообіцяли назавжди скласти зброю, а лише оголосили про перемир`я, вже вкотре. Точно такий діалог між радикалами та урядом відбувся торік у вересні - ЕТА оголосила про перемир`я, а уряд відмовився його визнавати, вимагаючи повну відмову ЕТА від насильницьких методів боротьби за незалежність.

  Альфредо Перес Рубалькаба, віце-прем`єр Іспанії: "Єдине комюніке, якого ми чекаємо від ЕТА - це оголошення про повне, остаточне і безповоротне перемир`я, дотримання якого могла б контролювати міжнародна спільнота".

  Баскське сепаратистське угруповання ЕТА зявилося у 1959-му році. Його мета - створення незалежної Країни Басків - так вони називають регіон на півночі Іспанії та південному заході Франції. За витіснення баскської мови і культури - іспанською, радикали мстилися терактами. За час протистояння загинуло понад вісімсот людей. 2006-го року іспанський прем`єр Хосе Сапатеро погодився на мирний діалог з ЕТА, лише за кілька місяців голова уряду відмовився від переговорів. Тоді сеператисти порушили чергове перемир`я і вчинили теракт в аеропорту Мадрида.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США зростає попит на медовуху [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Однозначної версії падіння літака в Ірані не має [репортаж, відео]
  Теги: