Фольколорний фестиваль "Орелі-зима" [репортаж, відео]

  Колядка у сто п’ятдесят голосів. На всеукраїнський фестиваль "Орелі-зима" до музею Івана Гончара з`їхалися дитячі фольклорні колективи з різних регіонів України. Гостей свята розважали не лише колядками, щедрівками та віршуваннями, але й зимовими обрядами, мультиками, показами зимового одягу, майстер-класами, різдвяними частуваннями та народними танцями. І все це потрапило в об’єктив камери "5 каналу".

  Спільна коляда об’єднала найкращі дитячі фольклорні гурти з різних куточків України. Третій фестиваль “Орелі” зібрав півтори сотні школярів. Разом зспівалися в лічені хвилини. Столичній малечі несила всидіти на місці.

  За гарну коляду - солодкі подарунки.

  Мирослава Вертюк, організатор фестивалю «Орелі-зима»: "Як годилося в кожній хаті у гарних господарів. Це яблучка, мандарини, цукерки".

  Перед виходом на сцену колядники набираються сил - наминають куліш за обидві щоки. Глядачі тим часом втамовують спрагу. Кажуть, від різноголосся подих перехопило. За добрі слова фольклорні колективи віддячують побажаннями.

  Тетяна Коваль, керівник народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» (Харківська обл.): "Для нашого регіону притаманний костюм кози. І ходили від хати до хати. Вітали всіх. Бажали добробуту, достатку багатства, тому що коза є символом всього цього".

  Костюми не обрядові, а старовинні демонстрували всім присутнім - господарі. Влаштували автентичний показ мод.  

  Олег Скрипка, співак: "Дядьки були такі добрі. Мені треба худіше. Зараз люди худіші стали. Я би носив із задоволенням. Жилєтка подобається, бо вона прикрашена. А тепла, ось во".

  Після хліба та видовищ - повчання. Насамкінець гостей чекала різдвяна казка. З мораллю.

  Сашко Лірник, казкар: "Казки розказують, щоб щось нове, цікаве показати. Навчити. Казки не лише ж діти маленьки слухають, але й дорослі. Тому це дуже важливий жанр. нажаль він забутий. Але вдається відродити. Тепер жодне свято без казок не обходиться".

  Людмила Голоднік, Олександр Водін, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Баскські сепаратисти оголосили безстрокове перемир`я
  Наступний матеріал
  У США зростає попит на медовуху [репортаж, відео]
  Теги: