У Саудівській Аравії розпочався Великий Хадж

  Великий Хадж розпочався у Саудівській Аравії. Кілька мільйонів паломників приїхали до священних міст Мекки та Медини, щоб виконати одну із головних заповідей мусульманина. Саудівська Аравія до максимуму посилила заходи безпеки. Зокрема, через загрозу терактів з боку Аль-Каїди.

  Білий одяг - символ духовної чистоти - один із невід`ємних атрибутів хаджу. До цього вбрання не має торкатися голка, полотно просто обертають довкола тіла. Очищення від гріхів символізує не лише одяг, але й увесь паломницький шлях до священної Мекки і Медини. Це - один із п`яти стовпів ісламу. Хадж - одне із наймасовіших заходів у світі. Цього року тут очікують щонайменше два мільйони паломників-іноземців. У деякі роки, їхня кількість сягала і семи мільйонів.

  Мугзін Аль Амарі, паломник з Іраку: "Зараз іракським паломникам значно легше здійснити хадж. Аніж колись. Легші умови".

  Уперше за всю історію, паломники зможуть дістатися священних місць залізничним транспортом. Гілку збудували спеціально для хаджу. Потяги перевозитимуть кілька десятків тисяч пасажирів на годину. На будівництво цього проекту влада Саудівської Аравії витратила майже два мільярди доларів. Залізниця потрібна для перевезення дедалі більшої кількості паломників, адже за традицією вони мають  відвідати щонайменше чотири місця: Мекку, Міну, Медину та Арафат. У Мецці на вірян чекає ще одна дивовижа цьогорічного хаджу - найбільший у світі годинник, діаметром сорок метрів. На вежі, заввишки понад півкілометр.

  Анеса Камаль, гід паломників: "Як мусульмани, і як араби ми сповнені віри і пишаємося усім, що збагачує мусульманські і арабські держави. І ось - наше нове надбання!"

  Хадж здійснюють за суворо визначеною послідовністю. Серед основних ритуалів - семиразовий обхід Кааби, кубічної споруди, де зберігається чорний камінь, одна зі святинь мусульман. Семиразовий біг між двома пагорбами і обливання водою зі священної криниці. Праведні мусульмани також повинні вистояти тривалу молитву на горі Арафат, і здійснити обряд побиття камінням Злого демона.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

   

  Попередній матеріал
  Вибух в одному з отелів Мехіко: 7 людей загинуло
  Наступний матеріал
  У Києві пройшов відкритий урок толерантності
  Теги: