газпром
газпром Фото bigmir.net

У Польщі зірвалися переговори про будівництво "Північного потоку-2"

  Французька, австрійська, нідерландська і німецькі компанії відкликали свої заяви про створення органу

  У п'ятницю, 12 серпня, в Польщі зірвалося створення консорціуму великих газових компаній Росії і ЄС для будівництва "Північного потоку-2". Про це повідомляється на сайті польського антимонопольного відомства UOKiK, пише "Новое время".

  Французька, австрійська, нідерландська і німецькі компанії відкликали свої заяви про створення органу, який би відповідав за будівництво і експлуатацію газопроводу.

  "Це означає, що буде неможливо створити юридичними особами спільне підприємство, яке повинно було займатися будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Це червоне світло для цієї угоди", – заявив голова UOKiK Марек Неєхаль.

  Фактично ж це означає, що Росія і "Газпром" будуть змушені розробляти нову конфігурацію цього проекту. Теоретично, як заявляють експерти, Росія навіть в цьому випадку може продовжити будівництво потоку, але тоді у Польщі будуть всі підстави для судових позовів.

  Зауважимо, що "Північний потік-2" – проект магістрального газопроводу, яким планують доправляти газ із Росії у Німеччину дном Балтійського моря. Будівництво двох ниток газопроводу планують завершити у 2019 році. Мажоритарним акціонером компанії, відповідальної за будівництво, є російський "Газпром".

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2016 року голова ЄК Жан-Клод Юнкер наголосив, що введення в дію газопроводу "Північний потік-2" змінить ситуацію на газовому ринку Європи.

  Попередній матеріал
  Росія не готова до повномасштабної війни з Україною – Тука
  Наступний матеріал
  Матіос: Адвоката Грабовського вбили не через його професійну діяльність
  Теги:
  Loading...

  Польща відмовилась від будівництва газогону "Північний потік-2" – ЗМІ

  Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

  Польща озвучить Німеччині претензії щодо "Північного потоку-2"

  Вісім країн ЄС вважають "Північний потік-2" геополітичною загрозою