Журналіст Джуліан Репке заявив, що С-17 було "не заборонено" використовувати повітряний простір Німеччини. Зазначається, що "не було жодної суперечки". Про це повідомляє журналіст Джуліан Репке у Twitter.
"Відповідно, С-17 було "не заборонено" використовувати повітряний простір Німеччини", – мовиться в повідомленні.
#EIL
— Julian Röpcke🇺🇦 (@JulianRoepcke) 18 січня 2022 р.
Aus dem @BMVg_Bundeswehr heißt es gegenüber @BILD, dass dem Ministerium „KEIN ANTRAG“ der britischen Seite zu den Flügen vorliegt, die den deutschen Luftraum gemieden haben.
Dementsprechend wurde den C-17 die Nutzung des deutschen Flugraums BMVg-seitig „NICHT UNTERSAGT“. pic.twitter.com/98bKOyyf20
"Німеччина не відмовляла в доступі до свого повітряного простору, оскільки Велика Британія не подала запит. Не було жодної суперечки між Великою Британією і Німеччиною з цього приводу", – написав Репке.
#Update @DefenceHQ bestätigt gegenüber @BILD: "Germany have not denied access to its airspace as the UK did not submit a request, there has been no dispute between the UK and Germany on this issue." pic.twitter.com/OQGgOGVyiz
— Julian Röpcke🇺🇦 (@JulianRoepcke) 18 січня 2022 р.
Нагадаємо, британський журналіст Джордж Еллісон написав у Twitter, що британські транспортні літаки C-17 перевозять легке протитанкове озброєння в Україну. Зазначається, що судячи з обраного шляху, літаки прямували не найкоротшим маршрутом, оминаючи повітряний простір Німеччини. Про цей же нюанс написав засновник Conflict News Кайл Глен.
A second RAF C-17 is heading towards Ukraine this evening, both deliberately avoided German airspace. I wonder if Germany is refusing flights with weapons for Ukraine access to their airspace. pic.twitter.com/7Y1rBqjmO4
— Kyle Glen (@KyleJGlen) 17 січня 2022 р.
Нагадаємо, заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд повідомила, що США підготували 18 різних сценаріїв відповіді на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.
Кілька днів тому розслідувачі CIT повідомили, що Росія перекидає ешелони з танками, "Градами" та "Ураганами" на захід країни. Імовірно, до кордонів України. Разом із технікою відбувається перекидання особистого складу, утім їхню чисельність дуже складно визначити.
Читайте також: країни Балтії закликають збільшити військову присутність НАТО на своїх територіях.