sbu.gov.ua

У Німеччині ісламісти вербують біженців у притулках – ЗМІ

  Вистежити поодиноких нападників вкрай складно

  Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини заявляє про сотні спроб радикальних ісламістів завербувати нових прибічників серед біженців, повідомляє Deutsche Welle.

  "До цього часу нам стало відомо про понад 340 випадків. Але це лише ті, про які ми дізналися. Імовірно, існує більше випадків", – заявив керівник відомства Ганс-Ґеорґ Маасен в інтерв'ю агенції dpa, оприлюдненому в неділю, 14 серпня.

  За його словами, оператори притулків для біженців вже знають про цю проблему, правоохоронці надали їм необхідну інформацію. "У нас викликає занепокоєння, коли салафісти та інші ісламісти проводять вербування у притулках для біженців", – наголисив Маасен.

  Він також зазначив, що серед прохачів притулку є багато молодих чоловіків-сунітів, які походять з консервативного ісламького середовища та хочуть по п'ятницях відвідувати арабськомовні мечеті. За словами Маасена, у Німеччині серед таких є багато ісламістських, салафітських мечетей. "Вони готують до радикалізації. Це – небезпечно, тому ми взяли під нагляд значну їхню частину", – повідомив керівник відомства охорони конституції ФРН.

  З огляду на останні атаки з ісламістським підґрунтям у Німеччини Маасен зауважив, що варто зосередити увагу не лише на групах бойовиків, яких ІД відправляє до Європи, а й на поодиноких злочинцях, які самі радикалізувалися та отримали наказ. Однак вистежити таких поодиноких нападників та стежити за спілкуванням між ісламістами в чатах вкрай складно, визнав він.

  Як повідомляв 5.ua, у липні 2016 року в Німеччині різко побільшало заяв від неповнолітніх біженців без батьків

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли з танка Мар'їнку - наслідки у фотозвіті
  Наступний матеріал
  МОК через допінг-скандал перевірить Мінспорту Росії

  Ердоган нагадав ЄС про невиплачені Туреччині 3 млрд євро на утримання біженців

  ЗМІ: Російська авіація "помстилась ІД" за вертоліт – розбомбила табір сирійських біженців

  "Туреччина – це і ваш дім": Ердоган запропонував давати громадянство біженцям із Сирії

  В Йорданії терористи підірвали автомобіль біля табору біженців – загинули військові

  Всесвітній день біженців: ООН оприлюднила нову статистику

  ООН: кількість біженців у світі сягнула 65 млн