ООН: кількість біженців у світі сягнула 65 млн

  За статистикою, близько половини біженців молодші 18 років

  Кількість біженців у світі уперше в історії перетнула позначку в 60 мільйонів і зараз становить 65,3 мільйона людей. Про це йдеться у звіті Управління ООН у справах біженців (UNHCR) за 2015 рік, оприлюдненого у понеділок, 20 червня, пише "Укрінформ"

  Зазначається, що криваві конфлікти та жорстокі переслідування у низці країн вигнали зі своїх домівок більше дітей, жінок і чоловіків, ніж будь-коли до цього: це зачепило кожного 113-го жителя планети. Аналогічний звіт річної давності свідчив про 59,5 мільйона біженців у світі.

  "Загалом світова кількість людей, які є біженцями, є приблизно ж такою, як кількість жителів Великої Британії, Франції або Італії", – зазначається у звіті. За даними ООН, 21,3 мільйона біженців наприкінці 2015 року перебували в інших країнах, 40,8 мільйона були внутрішньо переміщеними особами, а ще 3,2 мільйона людей очікували у зарубіжних країнах на рішення щодо надання притулку.

  За статистикою, близько половини біженців молодші 18 років. Особливо UNHCR непокоїть велика кількість дітей, які переміщуються самостійно або ж розділені з батьками – понад 98 тисяч заяв на надання притулку надійшли від дітей без супроводу.

  Найбільша кількість заяв про надання притулку загалом надійшла до Німеччини – 441900, на другому місці США – 172700 заяв. Також велика кількість заяв надійшла до Швеції (156000) та Росії (152500). Найбільшою на сьогодні приймаючою країною для біженців, як і раніше, є Туреччина – там зараз перебуває 2,5 мільйона біженців.

  Нагадаємо, раніше в межах гуманітарної акції "Папа для України" представники католицької церкви у Європі зібрали гроші для поранених мирних мешканців Сходу України, внутрішніх переселенців, а також людей, які живуть у так званій сірій зоні і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

  Попередній матеріал
  Трагедія в Росії: у Карелії уточнили інформацію про загиблих дітей
  Наступний матеріал
  На порятунок військових: комісія міністерств оборони та охорони здоров'я рушила до Польщі

  Останній рік побив антирекорд за кількістю жертв війни, терактів і біженців

  Берегова охорона Італії за три дні врятувала у морі 3 тис. біженців

  Масштабна пожежа, теракти та порятунок біженців – події дня

  Після скандалу з убивством біженців Кремль знову заговорив про перемир’я в Сирії