Ердоган нагадав ЄС про невиплачені Туреччині 3 млрд євро на утримання біженців

  За його словами, Європа виділила Туреччини тільки близько $2 млн

  Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив керівництво Євросоюзу в невиконанні своїх зобов'язань згідно домовленості щодо мігрантів. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому громадському телеканалу ARD, інформує "Дзеркало тижня"

  За його словами, ЄС не виплачує Туреччині встановлену за домовленістю суму в 3 млрд євро. "Європейські уряди поводяться нечесно", – наголосив Ердоган.

  Він зазначив, що дотепер Європа виділила Туреччини тільки близько $2 млн, у той час як утримання мігрантів обходиться країні в $12 млрд.

  "Три мільйона сирійців або іракців нині перебувають на території Туреччини. ЄС не виконує своїх зобов'язань щодо них", – пояснив турецький президент.

  Як повідомляв 5.ua, у березні поточного року між Анкарою і Брюсселем була досягнута домовленість про те, що Туреччина прийме з європейських країн біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, які нелегально проникли в Європу. В обмін ЄС зобов'язався виплатити Туреччині 3 млрд євро, а також ввести безвізовий режим для короткострокових поїздок турецьких громадян в європейські держави та розглянути питання про прийняття Туреччини в Євросоюз. Нині переговори про вступ Туреччини в ЄС ускладнилися через заходи, що їх Туреччина здійснює після спроби військового перевороту, наприклад, можливе відновлення смертної кари. 

  Попередній матеріал
  У Франції невідомі взяли у заручники парафіян місцевої церкви, є жертви – відео
  Наступний матеріал
  МВС заблокувало рух "хресної ходи" УПЦ МП вулицями Києва

  Влада Туреччини віддала наказ про арешт понад 40 журналістів – ЗМІ

  У Туреччині опозиція та владна партія вийшли на багатотисячний мітинг: вимагали справедливості

  У Туреччині розпустили президентську гвардію

  Уряд Німеччини: потрібно призупинити переговори Євросоюзу з Туреччиною щодо членства в ЄС

  Туреччина передала США всі документи для екстрадиції Гюлена

  Журналіст: У Туреччині сидить більше журналістів у в'язницях, ніж у будь-якій країні світу