Євросоюз і Туреччина 5 канал

Євросоюз і Туреччина домовилися щодо мігрантів

Остаточної домовленості стосовно проблеми біженців ЄС і Туреччина планують досягнути під час наступної зустрічі 17-18 березня

На саміті Туреччина-ЄС лідери Євросоюзу підтримали основні пункти плану, за умов якого біженці повертатимуть назад з Європи до Туреччини. Щоправда, остаточної домовленості планують досягнути під час наступної зустрічі 17-18 березня. Є ще багато суперечливих питань, серед яких - подальша співпраця Союзу з Туреччиною, сума, яку виділять для потреб біженців.

Чільники Великої Британії та Німеччини в один голос твердять, що у переговорах з офіційною Анкарою є суттєвий прогрес. Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що пропозицію країни забрати біженців з Європи можна вважати проривом у переговорах.

"Під час засідання ми говорили про поглиблення порядку денного у питанні ЄС-Туреччина. Нам потрібно трохи більше часу, щоб домовитися щодо всього цього. Це можна зробити, скажімо, на зустрічі наступного тижня. Є низка держав-членів, які мають порадитися з національними парламентами. Але головне тут - взаємна підтримка і бажання провести переговори якнайшвидше", - зазначила Меркель.

Підтримує офіційний Берлін у такому твердженні і прем'єр Великої Британії Девід Кемерон. Серед пріоритетів він вбачає боротьбу з контрабандистами, які допомагають нелегалам діставатись Європи. Напередодні Лондон навіть відправив екіпаж берегової охорони в Егейське море, щоб допомогти НАТО вполювати зловмисників.

Попередній матеріал
"Врятуйте мою дитину": мама Надії Савченко звернулася до світових лідерів
Наступний матеріал
Минулої доби в зоні проведення АТО було поранено трьох військовослужбовців - Мотузяник
Loading...