Антидронові навчання НАТО – перші за участю України – завершилися у Нідерландах. Українські фахівці не лише вчилися, але і ділилися досвідом. А він – унікальний, якого ніхто не має в Європі. Адже дрони – одна з головних загроз і одночасно – один із важливих елементів оборони у війні проти Росії. Із деталями – Нонна Стефанова.
Безпілотник проти безпілотника – лише одна з технологій, які випробували під час антидронових навчань НАТО у Нідерландах. Україна тут – вперше серед країн–партнерів альянсу. Представники українського міноборони – серед майже п’яти сотень учасників. І не випадково. Участь передбачена Дорожньою картою інноваційної співпраці НАТО і України, затверджена на Вашингтонському саміті альянсу. Учасники – навчаються і навчають. Зокрема, передають бойовий досвід України із протидії малим дронам, кажуть у Генштабі.
"Все дуже просто: треба бігти швидко. Ти робиш свій крок, ворог робить свій. Тому ти робиш якісь дії. Контрдію. Технологія, яку ми розробляємо, існує три місяці, може, півроку. А потім вона вже застаріває", – сказав розробник технологій Міноборони Ярослав.
Розвивати антидронові технології та вводити їх до власної протиповітряної оборони – одне з головних завдань країн НАТО. Ще рік тому "Центр аналізу європейської політики" попередив альянс про нагальну потребу надолужити згаяне у технологіях антидронових систем. Торік у вересні експерти центру зазначили, що у НАТО занадто мало безпілотників для високоінтенсивної боротьби із рівним собі противником. І альянс узяв цей звіт до уваги.
"Думаю, що НАТО дуже серйозно ставиться до цієї загрози. Ось чому такі заходи, як ці навчання, є такими важливими: вони об'єднують країни, об'єднують промислових партнерів, збирають найкращі технології і гарантують, що ми узгоджуємо напрямок подальшого руху для північноатлантичного альянсу. Треба щоб ми, по–перше, сприймали цю загрозу серйозно. А по–друге, щоб ми мали надійні відповіді на неї", – розповідає керівник Об'єднаного центру розвідки, спостереження і рекогностування НАТО Метт Ропер.
"Щороку ми спостерігаємо розвиток загрози з впровадженням нових технологій, таких, як дрони від першої особи або ж із більшою автономією. Але також ми бачимо багато можливостей для нас, які теж розвиваються", – сказав співголова робочої групи НАТО з безпілотних систем Клаудіо Палестіні.
Навчання відбуваються на військовій базі у Нідерландах. Тут представники понад двох десятків держав. Загалом – пів сотні підприємств, і не лише бізнес і виробництво, але й науковці. Вивчають передові технології, серед них – сенсори і кіберперехоплювачі.
Нонна Стефанова, "5 канал".
Нагадаємо, що вночі українські дрони атакували ще один склад боєприпасів у Тверській області.
Як повідомляв 5.UA, росія вночі атакувала Україну балістикою, авіаційними ракетами та "Шахедами".
Нагадаємо, окупанти вдарили по Кривому Рогу ракетою – є загиблі і поранені.
У Генштабі повідомили, скільки КАБів скинула росію за минулу добу.
Дивіться також:
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.