whoswhos.org

У Нідерландах закінчилося голосування на референдумі щодо Асоціації України з ЄС

  Якщо остаточна явка все-таки сягне 30%, результати голосування оприлюднять 8 квітня

  Щойно у Нідерландах завершилося голосування на референдумі щодо угоди про асоціацію України з ЄС. І голландці не надто привітно налаштовані до українців - лякає їх зависока корупція. Утім, цей плебісцит ще можуть визнати таким, що не відбувся - у разі якщо на дільниці прийдуть менше 30% виборців, а станом на 17:00 за місцевим часом явка була на рівні 14-16%.

  За даними видання AD.nl, найвища явка, як і раніше, на острові Вліланд – там, станом на 19:00, проголосували 43% виборців. У Гаазі та Утрехті явка перевалила за 27%, у Роттердамі – трохи більше 22%, в Амстердамі – майже 14%.

  На дільницях - тихо та спокійно. Черг не було від початку волевиявлення, велелюдно було лише у ранкову годину пік. Тоді ж голосували й офіційні особи. Одним із перших віддав свій голос лідер ультраправої партії "За свободу" Ґерт Вілдерс. Журналістам він розповів, що цей голос був проти.

  За ним проголосував і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Вийшовши з дільниці, він активно агітував голосувати за Україну.

  Досі попередні опитування давали майже рівну кількість голосів - за та проти. Противників здебільшого бентежить високий рівень корупції в Україні, пишуть журналісти компанії Іпсос, яка проводила незалежне опитування.

  Результати референдуму обіцяють підрахувати у п'ятницю, 8 квітня, якщо кількість голосів буде близькою до 30%. Місцеві соціологи прогнозують остаточну явку - близьку до 28%.

  Нагадаємо, референдум має консультативний характер - офіційний Амстердам угоду про асоціацію України з ЄС підтримав ще торік. Утім, влада може прислухатися до громадської думки, надто зважаючи на майбутні парламентські вибори.

  Попередній матеріал
  Референдум у Нідерландах: оприлюднено перші дані екзит-полів
  Наступний матеріал
  Кулеба озвучив наслідки негативного результату голосування на референдумі в Нідерландах
  Теги:
  Loading...

  Гончаренко озвучив останні дані щодо явки нідерландців на референдумі

  Жителям Нідерландів подають викривлену інформацію щодо питання референдуму - Ємець

  Референдум у Нідерландах: прогнози соціологів

  Явка виборців на референдумі в Нідерландах зростає

  Референдум в Нідерландах можуть не визнати: жителі не поспішають голосувати

  Референдум у Нідерландах: виборчу дільницю відвідав міністр фінансів країни