ANP

Референдум в Нідерландах можуть не визнати: жителі не поспішають голосувати

  Явка, за даними 4 найбільших муніципалітетів,  становить трохи більше 7%

  Референдум щодо асоціації ЄС та України триває у Нідерландах. Місцеві ЗМІ повідомляють - черг на дільницях немає, лише в Гаазі у ранкову годину пік на центральній дільниці було велелюдно. Нині явка, за даними 4 найбільших муніципалітетів, - Амстердам, Роттердам, Гаага і Утрехт - становить трохи більше 7%. Місцеві соціологи прогнозують, з такою динамікою, явка до кінця дня може становити 28%. Результати ж визнають, лише якщо на дільниці прийдуть щонайменше 30 відсотків виборців.

  Журналіст Світлана Заліщук додала, що "якщо цифри будуть близькі до 30%, реальні результати виборча комісія порахує лише в п'ятницю, 8 квітня".

  Українець В'ячеслав Тихонов, який живе в Амстердамі, у своєму Facebook написав, що в місті почався шторм, тому багато людей до дільниць так і не дійшли.

  "У нашій ситуації це добре, тому що явка зранку була дуже невисокою, а виборці Соціалістичної партії, яка є одним з організаторів референдуму, їдуть голосувати на виборчі дільниці на велосипедах. Виборці багатші підтримують уряд, їздять на машинах і слухають те, що говорить прем'єр, а він каже Yes", - зазначив Тихонов.

  За результатами незалежного опитування компанії Іпсос перед референдумом, голландці, які виступають проти угоди про асоціацію, переважно занепокоєні високим рівнем корупції в Україні.

  Ініціювала плебісцит неурядова організація євроскептиків. Платформою ж став сатиричний блог, якому вдалося назбирати понад 400 тисяч підписів. Офіційний Амстердам угоду про асоціацію України з ЄС підтримав іще торік. Тож референдум має консультативний характер. Утім, влада може прислухатися до громадської думки, надто зважаючи на майбутні парламентські вибори.

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд підтвердив звільнення екс-депутата Лозінського, засудженого за вбивство
  Наступний матеріал
  У СБУ розповіли про організаторів так званої "Підкарпатської Русі"
  Теги:
  Loading...