У Нідерландах колишнього президента Ліберії засудили до 50 років

  У Нідерландах колишнього президента Ліберії засудили до 50 років. Спеціальний Гаазький трибунал визнав Чарльза Тейлора винним у злочинах проти людства під час громадянської війни у Сьєрра-Леоне.

  Прокуратура вимагала заґратувати екс-високопосадовця на 80 років. Він став першим главою держави, якого засудив міжнародний суд після Другої світової. У війні в сусідній з Ліберією Сьєрра-Леоне Тейлор підтримував військами та зброєю Об`єднаний революційний фронт повстанців, вояки якого масово вбивали і катували цивільних. За 11 років війни у Сьєрра-Леоне загинули 75 тисяч людей. Суд також довів, що за допомогу повстанцям колишній президент Ліберії отримував так звані "криваві діаманти". Утім 64-річний  Тейлор власної провини не визнав. Його захист назвав вирок надто суворим і планує подавати апеляцію. Якщо ж її відхилять, Тейлора перевезуть до Великої Британії відбувати покарання.

  Ричард Луссік, головуючий суддя: "Містере Тейлоре, суд одностайно засудив вас до 50 років тюрми за всіма пунктами, у яких була доведена ваша провина. Проміжок часу  від вашого затримання у березні 2006 року буде зараховано у термін ув`язнення".

  Ібрагім Сорі, депутат парламенту Сьєрра-Леоне: "Це не лише моя реація, але й усього Сьєрра- Леоне та Західної Африки. Нарешті правосуддя перемогло.  Народ Сьєрра-Леоне довго чекав цього дня. 50 років за ґратами - ми це підтримуємо. зважаючи на  вік Тейлора, це довічне ув`язнення".

  Попередній матеріал
  За створення Всеукраїнського комітету на захист української мови виступили митці [відео]
  Наступний матеріал
  Футбольний матч, присвячений Євро-2012, влаштували парламентарії Італії та Польщі [відео]
  Теги: