5.ua

У Мексиці протестують учителі

  У сутички з поліцією переріс протест учителів в мексиканській столиці. Обурені педагоги заблокували шляхи до міжнародного аеропорту. Вимагали від влади відмовитися від запланованої освітньої реформи.

  За нею, усі викладачі повинні щороку проходити атестаційні тести, щоби підтвердити кваліфікацію. Результати позначаться на заробітній платі. На додачу, уряд планує запровадити більш жорстку систему прийому вчителів на роботу. Проект реформи вже ухвалила верхня палата мексиканського парламенту. Вчителі протестували на вулицях Мехіко кілька днів поспіль, потому вирішили перейти до більш радикальних дій. Мітингарів, що заблокували підходи до летовища поліцейські розігнали сльозогінним газом. Пересічні мексиканці закликають владу піти на діалог з протестувальниками.

  Перший чоловік: «Такого допускати не можна. Звісно, вчителі мають право протестувати. Але через їхню акцію я запізнився на літак. Усе виходить з-під контролю».

  Другий чоловік: «Від таких протестів найбільше потерпають люди, які взагалі не мають нічого спільного ані з протестувальниками, ані з владою. Уряд має почати з демонстрантами діалог, щоби нинішня ситуація не повторилася».

  Попередній матеріал
  Біля кордонів Сирії наростає військова активність
  Наступний матеріал
  У Колумбії протестувальники побилися з прикордонниками