Маски
Маски Shutterstock

У масках, але без соціальної дистанції – як минув експериментальний концерт у Франції

Читайте по-русски
На концерті зібралося п'ять тисяч людей, які здавали тест на COVID-19 тричі

У масках, але без соціальної дистанції під рок-музику 80-х та діджея Етьєна де Кресі. Такий концерт відбувся у Франції. Назвали його експериментальним. Що хотіли показати організатори та чому цей захід важливий для всього світу – дізнавалася журналістка "5 каналу" Мирослава Танська. 

22-річна парижанка Сандра Террін уперше за понад рік суворого карантину потрапила на концерт. Щоправда, на експериментальний. На ньому можна вільно танцювати, співати і розважатися – і все це, не дотримуючись соціальної дистанції. Сандра Террін сил не шкодувала. 

"Я вирішила взяти участь передусім тому, що мені подобається музика, яка там звучала. А також через те, що ми вже понад рік не можемо нормально розважитися. Я змогла допомогти під час експерименту та ще й відпочити", – каже відвідувачка концерту Сандра Террін. 

На концерт у Парижі зібралися понад 5 тисяч глядачів віком від 18 до 45-ти років. Головна вимога – завжди бути у масці. Окрім цього, всіх відвідувачів зобов'язали тричі здати тест на коронавірус: двічі перед концертом і один – після. Відвідувачів такі вимоги не злякали. 

"Багато людей покладає дуже багато надій на цей експеримент. Я щасливий, що мені вдалося сюди потрапити. Адже можливо, завдяки цьому нам вдасться оживити галузь", – розповідає відвідувач концерту Лукас Баунч.

Експериментальний концерт має показати, чи безпечно нині перебувати серед юрби. Саме тому слухачів не обмежували у пересуванні, кажуть організатори. 

"Мені здається, це дуже хороша ініціативна. Нас протестували, всі знали, що ми здорові, а отже, безпечно перебувати в такому місці. А взагалі, подивимося, що буде з цього далі", – зазначає відвідувач концерту Валеріан Томас.

Такий захід – не перший у світі. Раніше у Барселоні в межах експерименту організували рок-концерт на п’ять тисяч глядачів, щоби пересвідчитися у безпеці масових заходів. А в Амстердамі дозволили провести вечірку для понад тисячі 300 громадян. Влада хотіла з’ясувати, чи можна послабити карантин. Обидва ці експерименти були вдалими. 

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
"Щоб виторговувати більші преференції для себе": Чекалкин прокоментував закон Зеленського про олігархів
Наступний матеріал
Справа активіста Стерненка: суд частково задовольнив скаргу
Loading...

"Шлях до волі": як у столиці розпочався благодійний концерт на підтримку Андрія Антоненка – включення

"Великий людський подвиг": Одеська опера готує безкоштовний концерт для медиків

У зоопарку Колумбії влаштовують концерти для тварин – для чого проводять цей експеримент

У поліції Харківщини назвали причину заборони проведення концерту гурту "Жадан і Собаки"

У Харкові поліція заборонила концерт гурту "Жадан і Собаки"

Вишукана класика в онлайні: Національна філармонія України транслюватиме записи концертів першої половини 157-го концертного сезону