Репетиція в Одеській опері
Репетиція в Одеській опері 5 канал

"Великий людський подвиг": Одеська опера готує безкоштовний концерт для медиків

Читайте по-русски
Артисти театру хочуть висловити подяку у боротьбі з пандемією

Безкоштовний концерт для медиків, які лікують хворих на коронавірус. Одеський оперний театр вирішив подякувати лікарям і готує спеціальну програму. Після карантину в опері також готують програму творів Чайковського. Її приїхала ставити українська диригентка Оксана Линів, яка вже кілька років працює в Європі. Чим дивуватиме Одеська опера, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Танцюристи балету, хористи та оркестр Одеського оперного театру відпрацьовують уривок зі сценічної кантати Carmina Burana. Одразу після цього – твори Чайковського.

"Репетиції в нас фактично в один час. Два визначних таких концерти. І з однієї сторони це трошки тяжко, треба перестроюватися, але нічого, це дуже добре, коли є робота, коли ми маємо змогу працювати", – каже солістка Одеського національного академічного театру опери та балету Катерина Лян.

Програму творів Чайковського диригує Оксана Линів – відома українка, перша жінка, котра очолила оперу та філармонійний оркестр в австрійському місті Грац. У вільний час повертається до Одеси, тут вона працювала раніше.

"Ні для кого не секрет, що в українців є трішки така розхолодженість, халатність, наш менталітет типу "ай, на репетиціях можемо не викладатися, зате на виставі будемо старатися", але на виставі вже пізно, тому що немає тої зібраності колективу, коли він працює як годинник. Саме тільки з нашої дисциплінованості і працьовитості буде в Україні рівень", – зауважує деригентка Оксана Линів.

Диригуватиме в Одеському оперному вже цієї п'ятниці. Під орудою Оксани Линів музиканти зіграють "Пікову Даму", "Євгена Онєгіна", "Мазепу" та "Іоланту". Крім цього, в опері готують і концерт найвідоміших арій, вони пролунають для медиків, які щодня рятують життя хворих на коронавірус. Вже 16 травня артисти оперного театру зіграють для медпрацівників. Таким чином хочуть висловити подяку у боротьбі з пандемією.

"Горе, яке обрушилося на весь світ, як вони з цим справляються – правда, великий людський подвиг, і тому ми дуже вдячні і будемо щасливі бачити всіх наших дорогих лікарів", – зазначає головний диригент Одеського національного академічного театру опери та балету В'ячеслав Чернухо-Воліч.

Режисерка-постановниця Одеського національного академічного театру опери та балету Оксана Тараненко каже: "Програма складається з хітів оперних і балетних. Буде і балет залучений, і хор, і найкращі солісти, це буде можливість для всіх глядачів відпочити душею й серцем, особливо, для тих, хто скучив за живим виконанням".

Концерт назвали "Від серця до серця". Для лікарів, санітарів та медсестер вхід вільний.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса "5 канал"

Попередній матеріал
Акція велосипедистів під Кабміном: чому збиралися та чого вимагали власники двоколісних – сюжет
Наступний матеріал
Драматичний овертайм і незабитий пенальті: "Динамо" перемогло "Зорю" у фіналі Кубка України
Loading...

У Харкові поліція заборонила концерт гурту "Жадан і Собаки"

Вишукана класика в онлайні: Національна філармонія України транслюватиме записи концертів першої половини 157-го концертного сезону

Звуки надії: з нагоди послаблення карантину в італійському Колізеї відбувся неймовірний концерт – відео

"Якийсь прикол": як у "Лізі сміху" відреагували на інформацію про зйомки в Росії

"Лігу сміху" продали російській компанії, на яку Зеленський у 2020 році наклав санкції

У російській "Лізі сміху" візьмуть участь команди з "ДНР", Криму та материкової України