Дзеркало тижня

У Литві видали нову версію брошури про те, як захиститися від Росії

  У Литві видана нова редакція брошури з цивільної оборони з рекомендаціями на випадок російського вторгнення

  75-сторінкова брошура поширена тиражем у кілька десятків тисяч примірників, передає "Укрінформ".

  У новій редакції буклету, який видає міністерство оборони країни, містяться поради з виживання в умовах дикої природи. Автори попереджають, що Росія не зможе використовувати силу проти своїх сусідів.

  Крім того, у виданні описані різні типи російських танків, спорядження і боєприпасів. Брошура поширюється через молодіжні організації, в публічних місцях та в інтернеті.

  "Найважливіше - щоб громадяни були напоготові і мали волю до опору. Коли ці елементи присутні, агресору важко створити середовище для військового вторгнення", - говориться в брошурі.

  Перша її редакція була випущена в січні 2015 року. Під час презентації видання глава Міноборони Литви Юозас Олекас заявив, що ідея підготувати населення до потенційної війні пояснюється агресією Росії на Україні і можливим нападом на Литву.

  26 жовтня кількість країн НАТО, які погодилися приєднатися до формування батальйонів Альянсу в Східній Європі, досягла 16-ти.

  Нагадаємо, війська Албанії, Італії, Польщі та Словенії приєднаються до батальйону в Латвії, який раніше погодилася очолити Канада. Військові з Бельгії, Хорватії, Франції, Люксембургу, Нідерландів і Норвегії приєднаються до батальйону під командуванням Німеччини в Литві. Данія і Франція приєднаються до батальйону в Естонії, який очолює Велика Британія, а війська Великої Британії та Румунії увійдуть у батальйон під командуванням США в Польщі.

  Як повідомляв 5.ua, Бундесвер надішле до Литви танки типу Leopard 2 в межах розміщення в цій країні батальйону НАТО взимку 2017 року. Це підтвердив речник міністерства оборони Німеччини.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі СММ ОБСЄ потрапили під обстріл на Донбасі
  Наступний матеріал
  Канада обіцяє домагатися ядерного роззброєння

  Німеччина надішле до Литви танки Leopard 2

  Голова МЗС Литви: "Росія не супердержава, а суперпроблема"