http://ru.delfi.lt/

Голова МЗС Литви: "Росія не супердержава, а суперпроблема"

  У Вільнюсі стурбовані тим, що "хтось намагається перекроїти кордони" і прагнуть певних дій від ЄС

  ЄС та НАТО мають вчасно реагувати і відповідати на агресію РФ у світі, аби не було запізно. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс під час дискусії в рамках Варшавського безпекового форуму, повідомляє "Європейська правда".

  "Коли ми говоримо про проблемні країни, першою на думку приходить не супердержава Росія, а суперпроблема Росія", – зазначив Лінкявічюс.

  "Сьогодні важливо реагувати вчасно, а не чекати, поки стане пізно, що іноді трапляється. Йдеться не тільки про Литву, йдеться про всі країни і загалом про світову безпеку. Це стосується цінностей, які ми відстоюємо", – підкреслив голова МЗС Литви.

  Він також нагадав, що ЄС має як внутрішні проблеми – міграція та вихід Британії, так і зовнішні загрози, такі як бойові дії в Україні та Сирії.

  "Проходить багато зустрічей, самітів, рукостискань, а в цей час в Алеппо гинуть люди. Ми маємо думати про цивілізацію ХХІ століття. Чому це відбувається? Чи здатні ми щось зробити, або можемо лише засудити і сказати, як ми глибоко стурбовані", – наголосив він.

  "Ми говоримо про ситуацію в Алеппо, але подібна була ситуація в Україні. Хтось намагається перекроїти кордони. І це не вперше, те саме було у Грузії в 2008 році", – додав міністр.

  Як повідомляв 5.ua, 26 жовтня у Брюсселі відбулась зустріч міністрів оборони країн НАТО, на якій обговорювалася агресія РФ по всьому світу.

  Попередній матеріал
  Різке загострення в АТО: бойовики лише за добу здійснили 72 обстріли
  Наступний матеріал
  Керрі назвав найскладнішу дипломатичну проблему з часів Другої світової

  Климпуш-Цинцадзе: Російських військових, які атакують наші позиції, знаємо поіменно

  "Міна сповільненої дії": експерт пояснив, навіщо Росія вербувала бойовиків, якщо на Донбасі присутні її регулярні війська

  Ар'єв: Члени ПАРЄ поки не розглядають вигнання Росії

  У Брюсселі почалась зустріч міністрів оборони країн НАТО: у фокусі – агресія РФ по всьому світу