5 канал

Понад 10 країн-членів НАТО погодилися розмістити війська у Східній Європі

  Канада, Німеччина, Нідерланди, Польща, Туреччина і США погодилися розмістити свої війська в Чорному морі

  Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 16 країн-членів НАТО погодилися приєднатися до формування батальйонів Альянсу в Східній Європі, передає видання ZN.UA.

  "Наші війська будуть по-справжньому багатонаціональними. Таким чином, ми посилаємо сигнал: НАТО діє як єдине ціле. Атака на будь-якого союзника буде розглядатися як напад на всіх нас", – заявив Столтенберг після зустрічі міністрів оборони країн Альянсу.

  Війська Албанії, Італії, Польщі та Словенії приєднаються до батальйону в Латвії, який раніше погодилася очолити Канада. Військові з Бельгії, Хорватії, Франції, Люксембургу, Нідерландів і Норвегії приєднаються до батальйону під командуванням Німеччини в Литві. Данія і Франція приєднаються до батальйону в Естонії, який очолює Велика Британія, а війська Великої Британії та Румунії увійдуть у батальйон під командуванням США в Польщі.

  Столтенберг також підтвердив плани розмістити на початку 2017 року ще чотири батальйони НАТО у Східній Європі. За словами генерального секретаря, підготовка до розміщення батальйонів йде за планом. Він також повідомив, що Канада, Німеччина, Нідерланди, Польща, Туреччина і США погодилися розмістити свої війська в Чорному морі, щоб зміцнити там присутність НАТО.

  "Ми стурбовані поведінкою Росії", – заявив Столтенберг. Країни НАТО, за його словами, обговорили військову активність недалеко від кордонів Альянсу – в тому числі військові навчання в Південному військовому окрузі Росії та розміщення ракетних комплексів "Іскандер" у Калінінграді. Проте генсек НАТО сподівається, що суперечності вдасться вирішити за допомогою діалогу.

  Попередній матеріал
  Обстріляли поїзд Intercity з бійцями АТО: в поліції та УЗ не знають про інцидент
  Наступний матеріал
  КСУ почав розгляд справи щодо обмеження зарплат суддів

  Розгортання батальйонів НАТО на сході Європи не перешкоджає діалогу з Росією – Столтенберг

  Столтенберг – у відповідь на "Іскандери": НАТО розмістить у Східній Європі багатонаціональні батальйони