iz.com.ua

КСУ почав розгляд справи щодо обмеження зарплат суддів

  В уряді та АПУ обмеження окладів у розмірі 10 мінімальних зарплат вважають конституційним

  Конституційний суд України у формі письмового слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду щодо обмеження окладів суддів у розмірі 10 мінімальних зарплат. Про це повідомляє УНІАН.

  Як стало відомо, наразі розглядається подання щодо конституційності положень ч. 3, 10 ст. 133 закону "Про судоустрій і статус суддів" у редакції закону "Про забезпечення права на справедливий суд".

  Під час розгляду справи суддя-доповідач Наталія Шаптала зазначила, що Верховний суд просить Конституційний суд визнати такими, що не відповідають ч. 1 ст. 8, ч. 1 ст. 126 Конституції, положення ч. 3, 10 ст. 133 "Про судоустрій і статус суддів" у редакції закону "Про забезпечення права на справедливий суд", які передбачають, що посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, та що суддя, який не здійснює правосуддя (крім випадків тимчасової непрацездатності та перебування в щорічній оплачуваній відпустці) не має права на отримання доплат до посадового окладу.

  У Верховному суді вважають, що такі обмеження порушують гарантії незалежності суддів у частині належного матеріального забезпечення державою рівня суддівської винагороди й неможливості зменшення її розміру.

  Водночас, як зазначила Шаптала, Конституційний суд отримав низку висновків наукових і державних установ щодо цього подання. Здебільшого вони вважають, що ці положення неконституційні й підлягають скасуванню Конституційним судом.

  Натомість, у державній судовій адміністрації заявили, що в принципі обмеження суддівської винагороди не є конституційним, але його розмір залежить від фінансових можливостей держави.

  Як відомо, у Кабміні і в АП вважають, що ці обмеження окладів є конституційними, з огляду на те, що оплата праці судді залежить від фінансових можливостей держави, а обов’язок держави – належне матеріальне забезпечення кожного громадянина.

  Як повідомлялося напередодні, Конституційний суд України у 18 разів перевищив терміни розгляду справи щодо закону "Про очищення влади".

  Попередній матеріал
  Понад 10 країн-членів НАТО погодилися розмістити війська у Східній Європі
  Наступний матеріал
  Зі збільшенням "мінімалки" зарплати чиновників зростуть пропорційно – міністр соцполітики

  Болючі зміни та шалений опір: Вісім тисяч суддів вже перевіряють на фаховість і доброчесність

  ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко

  Конституційний суд України у 18 разів перевищив терміни розгляду справи щодо закону "Про очищення влади"

  Рада звільнила двох суддів Конституційного Суду