У Гонконгу сотні людей вийшли на демократичні протести

Пікет влаштували напередодні 27-ї річниці трагічних подій на площі Тяньаньмень

Там 4 липня 1989 року поліцейські загони та армійські підрозділи розігнали багатотисячну демонстрацію. Протести ініціювали студенти, невдовзі до них долучилися невдоволені порушенням прав та свобод громадян, швидкістю запровадження реформ, панівним становищем комуністичної партії та підкупністю чиновників.

20 травня в Пекіні оголосили воєнний стан. Мітингарі не погоджувалися залишити площу. Тож уряд вирішив застосувати силу. Точна кількість загиблих того дня досі достеменно невідома. Уряд Китаю нарахував 200 жертв і 7000 поранених, однак списки загиблих - не оприлюднив і до сьогодні.

"Минуло вже 27 років, але ми досі не дочекалися, коли закінчиться правління однієї партії і Китай перетвориться на справді демократичну державу. Ми бачимо - придушення свобод було у 1989 році і триває дотепер", - розповів один із пікетувальників.

Нагадаємо, близько року тому Гонконг відзначав 18-ту річницю приєднання до Китаю. Тисячі людей вийшли на вулиці з гаслами про відставку місцевого голови виконавчої влади, якого призначають у Пекіні.

Попередній матеріал
Держпідприємство "Антонов" планує запустити серійне виробництво "Мрії"
Наступний матеріал
Під Львовом ввесь день горить величезне сміттєзвалище

У Китаї побудували найбільшу в світі скляну платформу

У Китаї пройшов тестування перший монорельсовий потяг

У Китаї обвалилася триповерхова будівля

Транспорт майбутнього: у Китаї показали модель автобуса, який їздить над машинами

Україна стане членом багатомільярдної китайської асоціації Шовковий шлях

5 канал - трансляція наживо