18-ту річницю приєднання Гонконга до Китаю відзначають протестами

  Тисячі людей вийшли на вулиці з гаслами про відставку місцевого голови виконавчої влади, якого призначають у Пекіні.

  До адміністративної будівлі вони принесли паперову труну, що символізує стан демократії під тиском правління "Комуністичної партії". Два тижні тому влада Гонконгу заблокувала, запропоновану центром виборчу реформу. Рівно 18 років тому Велика Британія передала Гонконг Китаю зі статусом особливого адміністративного району у складі КНР.

  Згідно з текстом декларації, Гонконг мав би зберігати свої закони й автономію протягом 50 років після передачі. Однак, на думку місцевих, Пекін нав'язує своїх кандидатів на посаду чільника Гонконгу, фактично позбавляючи демократичного вибору.

  "Зміни, якщо і відбуваються, то ледь помітно. Та якщо порівнювати Гонконг 18 років тому і зараз, різниця є. І тому ми тут на протестах. Підтримуємо Гонконг і нашу свободу", - зазначила активістка Манкі Чу.

  "Якщо чесно, ми не маємо двох систем в одній країні. Фактично, у нас одна політична система. Щодня на національному телебаченні грає гімн Китаю. Як на мене - це промивання мізків. Китайська влада чомусь вважає, що люди у Гонконгу не люблять свою країну. Насправді, тутешній народ просто розділяє любов до країни і любов до комуністичної партії", - додав учасник протесту. 

  Попередній матеріал
  Спікера російської Держдуми з делегацією не пустили на засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Переможець лотереї отримає можливість вдарити мера американського містечка електрошокером