Кадр із відео

Держпідприємство "Антонов" планує запустити серійне виробництво "Мрії"

  Створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в 3-4 млрд доларів

  Держпідприємство "Антонов" розглядає можливість запуску серійного виробництва найбільшого в світі літака Ан-225 "Мрія". Про це заявив перший віце-президент компанії Олександр Коцюба, передає "Ліга".

  "За скромними оцінками, створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в 3-4 млрд доларів. Левову частку витрат займає підготовка виробництва, виготовлення оснащення, закупівля обладнання, сертифікація і випуск конструкторської документації", - повідомив Коцюба.

  За його словами, певний інтерес до співпраці для виробництва літака є у китайських інвесторів, але їхніх можливостей недостатньо.

  "Є певний інтерес з боку Китаю. Для них така сума цілком підйомна. Але поки це на рівні обговорення. "Мрія" цікава не тільки як унікальний комерційний перевізник. Такий літак прикрасить собою імідж будь-якої країни. Але для однієї компанії такі суми непомірно великі. Ми бачимо це як якийсь міждержавний проект", - пояснив віце-президент компанії.

  Що стосується другого екземпляра літака, то за словами Коцюби, "технічно це можливо".
  "У нас є все для складання планера - фюзеляж, крило, хвостове оперення. Але для побудови другого Ан-225 будуть потрібні значні кошти. Зовнішній вигляд літака практично не зміниться, але з точки зору техніки та інженерії це буде зовсім інший літак - з новітнім обладнанням і двигунами", - додав він.

  Попередній матеріал
  Катманду відзначило День Евересту
  Наступний матеріал
  У Гонконгу сотні людей вийшли на демократичні протести