Фото AFP

У Франції підрахували, скільки коштуватимуть країні збитки від повені

Сена, яка піднялась на понад 6 м, досягала такого рівня вперше з 1982 року

Повінь у Франції вже завдала збитків не менш ніж на 600 млн євро. Таку суму нарахувала французька асоціація страхування, повідомляє Associated Press з місцеві ЗМІ.

У містах над річкою Луан повінь хоч і повільно, але починає відступати. Рівень води вже знизився на 90 см, втім відбувається це поступово.

А у Парижі водопілля, як повідомляє "BBC-Україна", – на піку. Вперше за 34 Сена піднялася більш ніж на 6 м. Всесвітньо відомі музеї Лувр та д'Орсе зачинили, щоб співробітники могли перенести у безпечні місця свої експонати. Про це розповіла міністр навколишнього середовища Сеголен Руаяль. Вона сподівається, зупинити воду вдасться вже на наступному тижні – за прогнозами синоптики дощитиме ще кілька днів.

Кількість загиблих у повенях у Європі досягла щонайменше 15: десять у південній Німеччині, по двоє – у Франції та Румунії, та один - у Бельгії. Кілька міст у південній Німеччині зазнали значних руйнувань від повені. Негода зачепила також Бельгію, Нідерланди та Польщу. Тисячі людей були змушені залишити свої домівки.

Президент Франції Франуса Олланд, інформує видання, заявив, що негода стала серйозним кліматичним феноменом та глобальним викликом. Він має намір оголосити стан природного лиха у вражених регіонах, що вивільняє фонди для подолання надзвичайних ситуацій. У Парижі, де на берегах Сени встановили захисні бар’єри, закриті багато мостів, а туристичним човнам заборонили пересуватись річкою.

Як повідомляв 5.ua, 3 червня 2016 року у Франції армія приєдналася до рятувальної операції в подоланні повеней

Попередній матеріал
Гендиректор ХТЗ готував на демонтаж обладнання для вивезення до Росії - СБУ
Наступний матеріал
Україна можливо купить російський газ, якщо буде "правильна пропозиція" - Гройсман

Повінь у Техасі забрала життя щонайменше 4 осіб

Негода у світі: смертельна повінь, зливи, лісові пожежі та піщана буря

Рекордна повінь у Китаї: із затопленого тунелю рятують людей

Негода у США: торнадо в Оклахомі та повінь у Вайомінгу

Повінь у Техасі забрала життя щонайменше 8 людей

У Перу масштабна повінь затопила місто Арекіпа