СБУ 5.ua

Гендиректор ХТЗ готував на демонтаж обладнання для вивезення до Росії - СБУ

  Директор "Харківського тракторного заводу" за вказівкою російських власників планував звільнити майже третину працівників підприємства

  Співробітники Служби безпеки України запобігли спробі менеджменту російської промислової групи знищити виробничий комплекс ПАТ "Харківський тракторний завод". Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  "Призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства за вказівкою російських власників "ХТЗ" провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу", - йдеться в повідомленні.

  Як зазначили у відомстві, директор планував також звільнити майже третину працівників підприємства. Спеціалістів, задіяних у реальному виробництві, на заводі майже 50%. Менеджментом був виданий відповідний наказ та затверджено новий штатний розпис.

  "Реалізація цих планів призвела б до повного припинення діяльності Харківського тракторного заводу, на якому планувалося розміщення замовлення Міністерства оборони України", - наголошують в СБУ.

  Після втручання силовиків було накладено арешт на майно і рахунки заводу, завдяки чому вдалося запобігти втраті виробничого обладнання та унікальної конструкторської документації, а також відвернути звільнення майже тисячі кваліфікованих працівників підприємства.

  Генеральному директору ХТЗ повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ст. 113 Кримінального кодексу України, та оголошено його у розшук. Суд надав дозвіл на затримання підозрюваного та доставлення його до суду для обрання запобіжного заходу - тримання під вартою. Слідство триває.

  Як повідомляв 5.ua, у Миколаєві СБУ попередила вивезення військового обладнання до Росії.

  Попередній матеріал
  На кордоні з Польщею прикордонники перехопили бурштин, схований в акумуляторі мікроавтобуса
  Наступний матеріал
  У Франції підрахували, скільки коштуватимуть країні збитки від повені
  Теги:
  Loading...
  Російські окупанти вивезли до РФ обладнання донецького "Донбаскабелю"

  Російські окупанти вивезли до РФ обладнання донецького "Донбаскабелю"

  Бойовики масово вивозять до Росії обладнання із заводів Донбасу - розвідка

  Бойовики масово вивозять до Росії обладнання із заводів Донбасу - розвідка

  На Донеччині фіскали затримали сільськогосподарське обладнання з "ДНР"

  На Донеччині фіскали затримали сільськогосподарське обладнання з "ДНР"