У Франції армія приєдналася до рятувальної операції в подоланні повеней

Французька армія приєдналася до рятувальних служб допомагати в подоланні повеней. Поки що фахівці працюють у невеликих містах, але висока вода дісталася і мегаполісів, зокрема Парижа

Рівень води у Сені продовжує зростати. Жертвами водопілля вже стали двоє людей. Сьогодні рівень води в Сені може досягти шести метрів. Такі прогнози оприлюднюють фахівці, і додають – це рекордна позначка за останні 30 років.

У паризьких музеях запровадили заходи негайного реагування на стихійне лихо. Для відвідувачів закрили Лувр. Працівники рятують експонати з резервних сховищ. Їх переносять на горішні поверхи. Закрита лінія метро вздовж Сени. Не проводять і популярні серед туристів річкові круїзи.

"Повінь поки що не досягла свого піку, і я сподіваюся, він буде сьогодні, а далі вода почне спадати. Ми бачили, які трагедії спричинило скрізь це водопілля. Звичайно, нашим пріоритетом залишається захист населення. І коли говорити про функціонування державних служб, то вони вжили усіх необхідних заходів", – зазначив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.

Влада переконує, що до повеней готова, попри те, що досі невідомо, яких масштабів може досягти стихійне лихо. Спеціальні навчання проводили у березні. Для рятувальних команд створили спеціальний відеоролик, який показує, що відбуватиметься у Парижі, коли Сена вийде з берегів. Французи налякані, хтось сам пам'ятає повінь 1950-х років у Парижі. Згадують і історію - 1910-го рівень Сени досяг позначки понад 8,5 м. Тисячі парижан змушені були тікати із низинних районів столиці.

До фахівців-рятувальників долучилася армія. Спільно працюють над порятунком людей із затоплених будівель та доріг. Водопілля у Франції уже забрало життя двох осіб.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Нагадаємо, наприкінці травня щонайменше четверо людей загинули внаслідок повені в Німеччині, ще кілька людей травмовані. Сильні шторми вирували у регіонах Баденвюртемберг і Баварії.

Попередній матеріал
Порошенко розповів, коли уповноважені органи ЄС розглянуть надання безвізового режиму українцям
Наступний матеріал
Порошенко: Афанасьєва і Солошенка можуть визволити в червні – переговори тривають

Негода у світі: смертельна повінь, зливи, лісові пожежі та піщана буря

Лувр зачиняють через загрозу повеней: працівники рятують експонати

У Німеччині четверо людей стали жертвами повені

Францію, Німеччину та Китай паралізували маштабні повені