У Чехії підтвердили виробництво отрути "Новачок"

  Чеські армійці кажуть, що вірогідність витоку речовин за межі лабораторії нульова

  В уряді Чехії підтвердили оприлюднені президентом Мілошем Земаном дані про синтез отруйних речовин групи "Новачок" у країні. Раніше чутки про це заперечувалися. Про це повідомляє ТСН.

  Міністерство оборони повідомило, що синтез мікродоз отруйних речовин А230, зарин і табун відбувався в її лабораторії з метою дослідів і відпрацювання заходів хімічного захисту.

  "Речовини, які в ЗМІ називають речовинами сімейства "Новачок", в тому числі A230, є потенційно отруйними хімічними речовинами, ідентифікація яких є частиною підготовки чеських антихімічних військових частин", – зазначається в офіційній заяві відомства.

  Військові наполягають на тому, що дослідження не мали на меті отримання бойових взірців, а синтетичні сполуки були знищені одразу по завершенні наукових дій.

  "Це так званий мікросінтез, який не розглядається як виробництво відповідно до міжнародної конвенції", – наголосили в міноборони.

  Чеські армійці запевняють, що вірогідність витоку речовин за межі лабораторії нульова. В свою чергу, МЗС країни додає, що на проведення цих досліджень було своєчасно отримано дозвіл від Організації по забороні хімічної зброї, а обсяги виробленої з науковою метою речовини вимірюються мільйонною часткою грама. Водночас дипломати наголосили, що при атаці в Солсбері 4 березня використали нервово-паралітичну речовину А234, але не А320, як у лабораторії в Брно.

  Як повідомляв 5.UA, Президент Чехії Мілош Земан заявив, що в його країні вироблялась та випробовувалась нервово-паралітична речовина "Новачок", якою у Британії був отруєний колишній працівник ГРУ Сергій Скрипаль.

  Попередній матеріал
  Під час навчань: на Чернігівщині загинув військовий-контрактник
  Наступний матеріал
  Цього разу гуманітарна допомога: на Донеччині бойовики ракетою знищили автомобіль

  У Росії кажуть, що Скрипаля отруїли "речовиною BZ" – Британія прокоментувала заяви Лаврова

  У ЗМІ назвали причину, чому Скрипалям вдалося вижити після отруєння

  Організація із заборони хімічної зброї завершила розслідування отруєння Скрипалів

  Отруєну "Новачком" Юлію Скрипаль виписали з лікарні – BBC

  Скрипалям запропонують змінити імена і переїхати до США – ЗМІ

  Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану та швидко одужує – британські лікарі