протести у Мінську
протести у Мінську 5 канал

Тисячі затриманих, десятки зниклих безвісти: 4-й день протестів у Білорусі – реакція Лукашенка

Читайте по-русски
Самі ж білоруси обіцяють не здаватися

О 19-й Мінськ завмирає. Сотні автомобілів вишикуються на центральних дорогах міста. Перекривають рух військовій техніці, сигналять, водії піднімають червоно-білі прапори.

На вулиці міст люди виходять ще за кілька годин до анонсованого початку мітингу. Утворюють живі ланцюги.

Білорусь потопає у білих стрічках та квітах. Удень на марші по всій країні виходять жінки. Із закликами "Досить нас бити" звертаються до силовиків. До місць, де напередодні ОМОН жорстоко розганяв людей, кладуть квіти, не стримуючи сліз.

"Я прийшла сьогодні, щоб підтримати всіх, хто виходив на вулиці вночі. Я не можу своїх дітей залишати на ніч, але можу прийти вдень і сказати своє слово. Вони вкрали не тільки мій голос, але і 26 років життя. Цей режим має піти", – вважає жителька Мінська Олена. 

Четверту добу поспіль білоруси на вулицях відстоюють право на свободу вибору. Минулу ніч Мінськ знову провів на барикадах. У центрі столиці посилено патрулюють загони ОМОНу. Вуличні протести силовики придушують жорстоко. Застосовують увесь арсенал спецзасобів. На вулицях б'ють навіть випадкових перехожих. У Міністерстві внутрішніх справ тепер визнають офіційно: у хід іде й вогнепальна зброя.

Плюс 2 тисячі затриманих за минулу ніч. А ще десятки зниклих безвісти. Люди штурмують міліцейські відділки. Намагаються зібрати бодай якусь інформацію про зниклих родичів.

протести у Мінську
протести у Мінську5 канал

Під розгін силовиків потрапив і Олександр. У чоловіка поранена нога і немає паспорта. Документи залишилися в ізоляторі, в якому він провів останні півтори доби. Олександр каже: у 20-метрову кімнатку силовики напхали 20-ро людей. Оскільки було затісно – мусили стояти увесь час на ногах. Двічі на добу арештантів виводили в туалет. З їжі – давали пів буханки хліба на одну людину та трохи води.

Про останні події у країні білоруси дізнаються із соцмереж. Уперше за останні 4 дні у країні нарешті поновили інтернет-зв'язок. Державні ж канали здебільшого мовчать. Президент Білорусі Олександр Лукашенко твердить: революції не допустить. Причиною протестів вважає безробіття у країні.

Поки триває екстрена нарада президента, військова колона ОМОНу висувається до центру Мінська.

протести у Мінську
протести у Мінську5 канал

Через події у Білорусі міністри закордонних справ Євросоюзу збираються на екстрений саміт. Засідання відбудеться у п'ятницю. У ЄС результати виборів у Білорусі не визнають, силові розгони протестів називають неприпустимими. Литва тим часом запропонувала план розв'язання політичної кризи в Білорусі.

Звільнити незаконно утримуваних активістів та надати людям право вільного вибору закликають і у США.

Самі ж білоруси обіцяють не здаватися. Кажуть: з вулиць не підуть, допоки влада не виконує усі вимоги. Це, зокрема, чесні нові президентські вибори та звільнення ув'язнених. На підтримку репресованих зібрали вже майже мільйон доларів. Ці гроші підуть на оплату штрафів мітингувальників і їхнє лікування.

Вероніка Орєхова, Олександра Ревуцька, "5 канал"

 

Попередній матеріал
НАБУ розшукує Павла Вовка та ще кількох суддів: у чому причина та реакція служителів Феміди
Наступний матеріал
Погорільці Луганщини почали отримувати грошову допомогу, але люди не спішать радіти: у чому причина
Loading...

Затримані протестувальники в Білорусі розповіли про умови в СІЗО

"Припиніть нас бити": у Мінську сотні жінок вишикувалися живим ланцюгом

Протести в Білорусі: силові структури покинули вулиці столиці

Для потерпілих і заґратованих протестувальників Білорусі зібрали мільйон доларів допомоги

У Мінську силовики приступили до зачистки вулиць – що відомо

У Бресті відбулися сутички між протестувальниками та силовиками – відео