Сполученні Штати Америки пригрозили виходом з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія не повернеться до його виконання. На це Москві дали 60 днів. Ультиматум оприлюднив держсекретар США Майк Помпео. Його підтримали міністри закордонних справ НАТО, які нині зібралися в Брюсселі. У бельгійській столиці працює кореспондент "5 каналу" Христина Катарина.
Представники країн-членів НАТО були досить категоричними у своїх висловлюваннях і підтримали позицію США. Заявили, що звинувачення є виправданими. Адже Росія кілька років тому розробила та випробувала крилату ракету 9М729, яка може нести ядерний заряд. За класифікацією НАТО вона носить назву SSC-8.
У кулуарах, не на камеру, високопосадовці НАТО визнають, що РФ веде проти Альянсу політичну гру, а тому реагувати необхідно різко та рішуче.
"Росія роками заперечувала, що порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Всі союзники погодилися, що Росія таки порушує цю угоду. А от США її дотримуються. В Європі немає нових американських ракет. Але в Європі є нові російські ракети SSC-8. Вони мобільні, їх важко зафіксувати. Вони можуть нести ядерну боєголовку та досягти європейських міст, а також залишають значно менше часу для попередження про їх атаку. А тому вони особливо небезпечні, бо є загроза використання ядерної зброї. Ми висловлювали своє занепокоєння роками, говорили про це з РФ і далі говоритимемо. Росія має останній шанс повернутися до виконання цієї угоди", – наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Серед іншого, нині відбулися двосторонні зустрічі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з високопосадовцями європейських держав. Угорщина вкотре заблокувала засідання комісії Україна-НАТО. Втім, Альянс знайшов певну лазівку – вже через два тижні відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на рівні послів, а не чільників МЗС.
Випробування української крилатої ракети "Нептун": як це було – ФОТО











