Люди
Люди 5 канал

Третій локдаун у Британії: що про обмеження каже влада та як реагують люди – включення

Читайте по-русски
Масової паніки немає

Третій локдаун у Англії може бути послаблений лише на початку березня. Та й то поступово. Про це заявив британський міністр Кабінету міністрів. Посилені обмеження вже втретє почали діяти відсьогодні. І про перший день локдауну розповість кореспондентка "5 каналу" Ірина Родіна.

Всі громадяни повинні залишатися вдома. Виходити можна лише за продуктами, на роботу, для отримання медичної допомоги, заняття спортом, також у випадку небезпеки. Зустрічатися у приміщеннях не можна. 

"Усе населення країни приносить велику жертву. Мільйони людей працюють із дому, вчителі і учні мають давати собі раду з дистанційним навчанням, а бізнеси – з тягарем повторних локдаунів. І звісно, наша неймовірна система охорони здоров'я, наші медики, які зіштовхнулися з новим різновидом коронавірусу. І я впевнений, кожен, хто подивиться на цю ситуацію, зрозуміє, що ми не маємо іншого вибору", – каже Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії.

Закрили і початкові, і середні школи, і університети. Діти ключових робітників продовжують навчання у звичному режимі. Малозабезпеченим родинам видадуть гаджети та безкоштовні обіди.

"За цих обставин ми зрозуміли, що єдина річ, яку можемо зробити, – це зачинити початкові школи. Зробили це з дуже тяжким серцем. Адже освіта – дуже важлива частина життя кожної дитини. Ми хотіли тримати школи відкритими стільки, скільки це потрібно", – говорить Майкл Ґоув, міністр Кабінету міністрів Великої Британії.

Люди кажуть, що розуміють це рішення, попри те, що не раді йому. Масової паніки немає. 

"У нашій клініці є люди, яким 20, 30, 40 років. І вони в реанімації, помирають від COVID-19. А ми повинні відтермінувати онкологічні операції через велику кількість коронавірусних хворих. Тому, навіть якщо вам здається, що ви не завдаєте ніякої шкоди, коли порушуєте правила, насправді ви її завдаєте", – каже Домінік Спрей, лікар.

"Я вважаю, це було правильне рішення. Адже лікарні вже переповнені. І ми в тому самому становищі, у якому були під час першого локдауну. Тому це справді було потрібно", – зазначає жінка.

Нагадаємо, Велика Британія першою у світі починає використовувати вакцину від коронавірусу AstraZeneca і Оксфордського університету.

Попередній матеріал
Аваков: Частина слідчих дій, пов'язаних з "білоруськими записами" щодо Шеремета, відбудеться в січні
Наступний матеріал
"Таємниця загибелі Ромео": документальний фільм про збиття літака МАУ вперше показали в Києві
Loading...

Нова загроза людству чи безпідставна паніка – в чому особливість нового штаму COVID-19

COVID-19 у світі: у США зафіксували інфікування новим штамом, Британія першою у світі схвалила вакцину AstraZeneca

Локдаун у Британії: як люди готуються до Різдва в умовах карантину – включення

"Повертати українців буде значно дорожче": Криклій про закриття кордонів з Великою Британією

У Великій Британії виявили ще два нові штами COVID-19 – що відомо

Новий штам коронавірусу: що відомо та як реагує ВООЗ – сюжет