Арсен Аваков
Арсен Аваков YouTube / МВС України

Аваков: Частина слідчих дій, пов'язаних з "білоруськими записами" щодо Шеремета, відбудеться в січні

Читайте по-русски
У міністерстві отримали в руки досить багато документів, підсумував міністр

Нові слідчі дії у справі вбивства журналіста Павла Шеремета можуть провести на території Європи вже цього місяця. Про це під час брифінгу в Харкові заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За його словами, українські правоохоронці мають більший обсяг матеріалів, які свідчать про те, що до 2012 року білоруські спецслужби обговорювали можливість ліквідації журналіста, ніж той, який був оприлюднений напередодні у ЗМІ.

"В грудні-місяці ми отримали дещо більше матеріалів, які були опубліковані в пресі. Які нам показують те, що в білоруських колах білоруських спецслужб до 2012 року обговорювалися питання, пов'язані з вбивством Павла Шеремета. Ці матеріали були прийняті, у нас зроблено низку доручень відтоді. Буде домовлено щодо деяких слідчих дій у січні місяці на території Європи. Ми отримали в руки досить багато документів. Зараз вони вивчаються", – заявив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

Раніше в Нацполіції заявили, що підготували офіційне запрошення до України викривачу так званих "плівок Шеремета" Ігору Макару. Нині він політичний біженець, а у минулому – заступник командира білоруського спецпідрозділу "Алмаз". У разі підтвердження візиту Макар фігуруватиме у справі як свідок і отримає охорону.

Сам Ігор Макар раніше повідомив "Суспільному", що готовий свідчити в українській прокуратурі. Зазначив: передав докази українській стороні ще у грудні 2020 року. Достовірність аудіозапису, за його словами, вже підтвердила міжнародна експертиза. Колишній силовик живе в одній із країн Євросоюзу. За його словами, з ним контактували українські спецслужби, він погодився на співпрацю та готовий приїхати до Києва. Розповів, що Вадима Зайцева, голову КДБ Білорусі від 2008-го до 2012 року, записував один із його підлеглих. Зараз він теж перебуває поза межами своєї держави.

Ігор Макар зауважив, що на плівках почув ім'я свого друга Олега Алкаєва, якого спецслужби планували вбити. Той був начальником Мінського СІЗО. Ще 2001 року виїхав із Білорусі й опублікував книгу про страти і позасудові розправи в СІЗО. А видав її 2007-го саме журналіст Павло Шеремет. Ігор Макар наполягає, що не міг оприлюднити записи раніше через те, що існувала загроза його життю.

Попередній матеріал
З кисневими апаратами на вихід: чому волонтерів виселяють з орендованого приміщення
Наступний матеріал
Третій локдаун у Британії: що про обмеження каже влада та як реагують люди – включення
Loading...

Убивство Шеремета: експрацівник білоруського спецназу, який оприлюднив аудіозаписи, готовий давати свідчення

Вбивство Шеремета: що стало відомо з аудіозаписів, оприлюднених білоруською опозицією – сюжет

Оприлюднені плівки щодо вбивства Шеремета вже пройшли експертизу та чекають на біометричне дослідження

Адвокат Антоненка відреагував на оприлюднені плівки стосовно вбивства Шеремета – ексклюзив

Нацполіція ще у 2020-му отримала дані про можливих замовників убивства Шеремета

Образив Лукашенка: у мережі опублікували розмови білоруських силовиків про вбивство Шеремета – відео