Дональд Трамп
Дональд Трамп hronika.info

Трамп перед самітом НАТО: Німеччина платить мільярди РФ за газ, а ми маємо її захищати

Американський президент кілька разів під час дискусії з генсеком НАТО порушував проблематику залежності Європи віз Росії у сфері енергетики

Президент США Дональд Трамп наголошує, що йому незрозуміла політика деяких країн НАТО, які розвивають співпрацю з Росією у сфері енергетики. Про це він заявив під час зустрічі Трампа з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у середу в Брюсселі, повідомляє "Укрінформ".

Він пояснив, що Німеччина витрачає на оборону лише трохи більше як 1% ВВП, коли одночасно мільярди доларів витрачаються на побудову газопроводу "Північний потік-2". Трамп вимагає від усіх країн-союзників НАТО витрачати на оборону не менше як 2% ВВП, як це було погоджено на саміті Альянсу 2014 роцу у Вельсі. При цьому президент США сказав, що Сполучені Штати сплачують на оборону 4,2% ВВП. Трамп назвав таку ситуацію неприйнятною.

"США захищають Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо кожного... Це неприйнятно, коли вони платять мільярди Росії, і ми маємо захищати їх", – наголосив Трамп, говорячи про співпрацю, зокрема Німеччини, з Росією у сфері енергетики.

Слід зазначити, що американський лідер під час дискусії з генсеком НАТО кілька разів порушував проблематику залежності Європи віз Росії у сфері енергетики.

Зі свого боку, глава Альянсу зауважив, що нації у складі НАТО мають розбіжності з деяких питань, але, попри це, союзники залишаються сильними, зберігаючи єдність. Столтенберг також нагадав, що навіть за часів холодної війни країни НАТО торгували з колишнім СРСР. Водночас Трамп наголосив, що торгівля – це одне, а енергетика – це "зовсім інша історія".

Крім того, Трамп торкнувся і питання "Північного потоку-2": "Я маю сказати, я вважаю, це дуже сумно, коли Німеччина укладає велику нафтову і газову оборудку з Росією... І колишній канцлер Німеччини є головою газопровідної компанії, яка постачає газ. У кінцевому підсумку, Німеччина отримає те, що 70% цієї країни буде контролюватися Росією за допомогою природного газу, і ви кажете мені, що це доречно?.. Цього ніколи не повинно було статися, але Німеччина повністю контролюється Росією, тому що вони отримують від 60% до 70% енергоресурсів з Росії і нового трубопроводу, і ви кажете мені, що це доречно, тому що я вважаю, що ні, і я думаю, що це дуже погана справа для НАТО".

Довідка. Росія планує побудувати газопровід "Північний потік-2" до Німеччини в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить російському "Газпрому". РФ хоче побудувати дві нитки газогону (до 55 млрд кубометрів газу на рік). Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, Україна, а також США. Зокрема, 5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського "Північного потоку-2". 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Депутати пропонують штрафувати за булінг у школі бітьків та вчителів
Наступний матеріал
Заробітки за кордоном завдають психологічних травм і руйнують сім'ї – психолог
Loading...

Посол США: Спершу реформи – а потім питання членства України в НАТО

У Брюсселі розпочинається саміт НАТО: які позиції буде обстоювати Україна

В України є унікальний досвід протистояння Росії в гібридній війні, і цей досвід потрібен НАТО – радник Клімкіна

Радник Клімкіна: У нас були перші ознаки, що діалог з Угорщиною можливий

Пристайко про блокування Угорщиною діалогу Україна-НАТО: "Коли впустили в дім, а ти дозволяєш собі зайве"

Дискусія Київського безпекового форуму: "Чого варто очікувати від Саміту НАТО 2018 року?" – трансляція