Скріншот відео

Глави НАТО і ЄС звернулися до Трампа: США не матимуть кращого союзника, ніж Європа

Туск закликав Трампа пам'ятати під час зустрічі з Путіним, що "завжди важливо знати, хто твій стратегічний друг, а хто – стратегічна проблема"

НАТО і Євросоюз підписали спільну декларацію про співробітництво. Офіційна церемонія відбулася у Брюсселі 10 липня, напередодні дводенного саміту НАТО.

Свої підписи на документі поставили голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Європейської ради Дональд Туск та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Декларація передбачає спільне подолання тероризму та кібрерзлочинності, протидію гібридним війнам, сприяння військовій мобільності й боротьбу з контрабандистами в Середземномор'ї.

Європейські лідери вкотре підтвердили партнерство між двома блоками й зазначили, що докладатимуть усіх зусиль задля подальшого зміцнення оборонного потенціалу Європи. Окрему увагу приділили й питанню фінансових внесків країн-членів Альянсу та відносин між НАТО і США. Лідери твердо переконані: Європа – єдиний надійний партнер Сполучених Штатів. А безпека Вашингтона багато в чому залежить саме від обороноздатності Північноатлантичного альянсу.

"Я не стверджуватиму, що всі держави роблять внески на високому рівні, але наші витрати на оборону в Європі та Канаді значно збільшилися. Наші інвестиції не спрямовані на те, щоб лестити Сполученим Штатам, але це тому, що ми живемо в непередбачуваний час. Могутня структура НАТО необхідна не лише Європі, а й і США. Дві світові війни та "холодна війна" показали нам, що разом ми сильніші, аніж поодинці", – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Своєю чергою, президент Євроради Дональд Туск зауважив, що солідарність і вірність важливіші за гроші.

"Користуючись нагодою, хочу звернутися до президента Трампа, який довгий час критикував Європу за недостатні внески в обороноздатність. Шановний президенте Трамп, Америка не має і не матиме кращого союзника, аніж Європа. Нині ми витрачаємо на захист набагато більше, аніж Росія чи Китай. Тож я закликаю Америку цінувати своїх союзників, яких у неї і так небагато. Гроші важливі, але солідарність та вірність важливіші. Тож я закликаю Дональда Трампа пам'ятати про це під час нашої зустрічі завтра на саміті НАТО. І що важливіше – під час його зустрічі з президентом Путіним у Гельсінкі. Завжди важливо знати, хто твій стратегічний друг, а хто – стратегічна проблема", – заявив Туск.

Попередній матеріал
Дискусія Київського безпекового форуму: "Чого варто очікувати від Саміту НАТО 2018 року?" – трансляція
Наступний матеріал
Порошенко: Зичу Трампові успіхів у спробах напоумити Путіна
Loading...

Кулеба про інсайд саміту Україна-ЄС: які настрої в Європі щодо України, а які щодо РФ

Туск: Позиція ЄС щодо невизнання анексії Криму Росією є непорушною

Підсумки саміту Україна-ЄС: прес-конференція Порошенка, Туска та Юнкера – відео

У Брюсселі стартував ювілейний XX саміт Україна-ЄС

Саміт Україна-ЄС: зустріч Порошенка з Дональдом Туском – відео

На Балканах зараз справджується російський страшний сон – політолог