Фото obxtv.org.ua

The New York Times: Росія почала вторгнення в Україну на новому фронті

  За оцінками західних та українських офіційних осіб, 27 серпня Росія розширила своє "таємне вторгнення", направивши через український кордон бронетехніку і перенісши конфлікт на нову ділянку українській території.


  Про це пишуть кореспонденти The New York Times Ендрю Крамер і Майкл Гордон.

  "Ясно, що Росія намагається натиснути на ваги, щоб схилити їх чашу назад на користь своїх ставлеників, - сказав виданню високопоставлений американський чиновник. - Артобстріл та інші дії російської армії не пройшли даром для українських військ".

  У піблікації повідомляється, що під натиском російських танків, артилерії та піхоти українські військові у вівторок змушені були відступити у Новоазовську.

  Солдати, які тікали, розповіли журналістам, що через кордон йдуть колони танків, артилерія і бойові частини.

  Кореспонденти, які побували у Новоазовську, зазначають, що деякі українські військові відмовилися брати участь у бойових діях. "Командир підрозділу, який є частиною 9-ї бригади з Вінниці, кричав на чоловіків, намагаючись розвернути їх. Жодного результату. Зрештою він сказав усім, хто відмовляється воювати – відійти від решти. Відступило 11 осіб – решта повернулись до міста", - йдеться у статті.

  За словами репортерів, окремі групи військових у вівторок "хаотично тікали".

  Видання зазначає, що бригада з Вінниці раніше прийняла бій з російськими частинами поблизу Новоазовська, але пізніше відступила на захід від міста.

  "Ці вторгнення вказують на те, що зараз, ймовірно, розгортається контрнаступ, який направляє Росія", - заявив 28 серпня офіційний представник Держдепартаменту США Джен Псакі.

  "Як стверджують західні офіційні особи, російські війська намагалися допомогти сепаратистам зняти облогу з Луганська і вели бої з метою прокласти коридор від російського кордону до Донецька, - пишуть Крамер і Гордон.

  На півдні Росія, за словами західних та українських чиновників, підтримувала натиск сепаратистів в напрямку Маріуполя - великого порту на Азовському морі. На думку одного західного чиновника, мета Росії може полягати в захопленні виходу до моря на випадок, якщо Москва вирішить створити на сході України сепаратистський анклав. Крім того, на Заході побоюються, що це може бути одним з етапів російської стратегії з отримання сухопутного коридору до Криму.

  "Використання російської армією своєї артилерії з території України особливо турбує західних військових: за їх словами, російські артилерійські системи вже застосовувалися для обстрілу українських військ під Луганськом. Разом з зенітними озброєннями, які в Україні використовують сепаратисти чи російські війська, артилерія здатна змінити співвідношення сил в боротьбі за контроль над Східною Україною, - зазначають автори статті.

  Сепаратисти заявляли, що використовують захоплену українську техніку. Однак американські чиновники впевнені, що артилерія в районі Краснодона належить Росії, оскільки українські війська не просунулися так далеко в глиб утримуваної бойовиками території.

  Як ідеться у статті, в США стверджують, що мають фотографії, на яких видно, як російські самохідні артилерійські установки перетинають кордон, а кореспондент NYT особисто бачив один такий знімок, датований 21 серпня і ще один, зробленій 23 серпня, на якому САУ відображені на вогневих позиціях.
  Попередній матеріал
  В Україні, за виключенням Криму, стартувала виборча кампанія
  Наступний матеріал
  Уряд змінив порядок надання державної допомоги на дітей-інвалідів
  Loading...