5.ua

В Україні, за виключенням Криму, стартувала виборча кампанія

  В Україні стартувала виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів, які на 26 жовтня.


  Вибори проводять на основі закону"Про вибори народних депутатів України", який передбачає обрання 450-ти депутатів за змішаною системою - по 225 у мажоритарних округах і за партійними списками.

  Згідно з нормами закону про статус тимчасово окупованих територій, в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори проводитися не будуть та окружні комісії також створюватися не будуть. Разом з тим, громадяни України, які проживають на цій території, зможуть проголосувати за кандидатів за партійними списками на материковій частині країни.

  Таким чином, на цих виборах будуть обрані максимум 438 депутатів з 450-ти.

  В зоні проведення АТО в Луганській і Донецькій областях законом передбачено проведення виборів відповідно в 11-ти та 21-му округах, і жодних особливостей їхньої організації в законодавчому порядку на даний момент не встановлено. Разом з тим, у ЦВК сподіваються, що парламент внесе в закон відповідні зміни, які б передбачали гарантії безпеки в цьому регіоні як для організаторів виборів, так і для самих виборців.

  Зокрема, пропонується змінити межі та центри виборчих округів, у кожному з них було хоча б кілька виборчих дільниць на території, де не ведуться бойові дії. Згідно із законом, вибори в окрузі будуть визнані такими, що відбулися, якщо вони пройдуть хоча б на одній з виборчих дільниць, незалежно від того, скільки виборців взяли в них участь.

  У той же час переселенці із зони АТО зможуть взяти участь у виборах в інших регіонах, але проголосувати тільки за кандидатів за партійними списками. За даними ГМ"ОПОРА", таких виборців може налічуватися до 200 тис осіб.

  Зі слів прес-секретаря Центральної виборчої комісії Костянтина Хівренка, календарний план основних організаційних заходів щодо підготовки й проведення виборів буде оприлюднено на офіційному сайті ЦВК в четвер вранці.

  Згідно з Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки проведення цих виборів, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, висування кандидатів у народні депутати від партій і шляхом самовисування розпочинається в четвер і завершиться відповідно 15 і 25 вересня. Подача документів для реєстрації кандидатів у президенти пройде з 28 серпня по 25 вересня, останній термін реєстрації кандидатів - 30 вересня.

  До 2 вересня в ЦВК має бути подано подання для включення до складу окружних виборчих комісій. Всього до складу окружкому має входити не більше 18-ти членів.

  Право на подачу таких уявлень мають партії, депутатські фракції яких зареєстровані в апараті Верховної Ради поточного скликання, а також непарламентські партії, кандидати від яких зареєстровані у багатомандатному загальнодержавному окрузі на чергових парламентських виборах 28 жовтня 2012 року.

  Кандидатури, подані парламентськими партіями, включаються до складу окружкомів в обов'язковому порядку, від непарламентських партій на вакантні місця - шляхом жеребкування. Для участі в чергових парламентських виборах в 2012 році були зареєстровані партійні списки від 22 партій, п'ять з яких за підсумками виборів пройшли до Ради.

  Згідно з календарним планом, ЦВК має провести жеребкування і сформувати склад 213-ти окружних виборчих комісій не пізніше 5 вересня. Окружні виборчкоми повинні сформувати дільничні виборчі комісії не пізніше 10 жовтня.

  Вибори відбудуться 26 жовтня, ЦВК має офіційно встановити їх результати не пізніше, ніж через 15 днів, тобто до 10 листопада включно.
  Попередній матеріал
  Українка перемогла на змаганнях молодіжного Кубку світу з маунтінбайку
  Наступний матеріал
  The New York Times: Росія почала вторгнення в Україну на новому фронті
  Теги:
  Loading...