Трамп, мито
Трамп, мито BBC

Тарифна війна Трампа: у світі обіцяють США вжити заходів у відповідь – хто і які погрози висуває

Читайте по-русски
У списку ЄС, Японія, Китай, Південна Корея, Канада тощо

Уряди різних країн світу пообіцяли вжити заходів у відповідь на дії США після того, як президент Дональд Трамп оголосив про новий базовий тариф у розмірі 10% на товари з усіх країн, а також про відповідні тарифи на ті товари, які, за словами його адміністрації, створюють значні бар'єри для імпорту в США.

Згідно з інформацією Reuters, країни відреагували на введення мит наступним чином:

Євросоюз

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС завершує підготовку пакета заходів у відповідь на мита США на сталь і "тепер готується до подальших контрзаходів для захисту наших інтересів і бізнесу, якщо переговори не принесуть результатів". Трамп запровадив 20% мито на товари з ЄС у відповідь.

Китай

Міністерство торгівлі Китаю оголосило, що Пекін "рішуче виступає проти" взаємних тарифів і "вживе контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів" у відповідь на запровадження Трампом 34% взаємного тарифу для Китаю.

Японія

Міністр торгівлі Японії Едзі Муто схарактеризував взаємні тарифи як "вкрай сумні" і заявив, що Токіо вимагатиме від США скасування тарифних заходів щодо Японії. У відповідь Токіо погрожує запровадженням 24% взаємного тарифу.

Південна Корея

Виконувач обов'язків президента Хан Дак Су дав розпорядження про вжиття термінових заходів підтримки для підприємств, які постраждали, зокрема в автомобільній промисловості, повідомило міністерство промисловості після оголошення Трампа про 25% тариф для Південної Кореї.

Канада

Прем'єр-міністр Марк Карні оголосив, що Канада "реагуватиме на ці тарифи контрзаходами" і буде "діяти рішуче та з силою".

Зараз товари з Канади та Мексики не підлягають взаємним тарифам, оскільки попередні мита, які ввів Трамп у розмірі 25% через фентаніл, залишаються в силі для їхніх товарів, а також 10% на канадські енергоносії та калій. Звільнення від тарифів для товарів, що відповідають Угоді про торгівлю між США, Мексикою та Канадою, буде безстроковим.

Мексика

Президент Клаудія Шейнбаум заявила в середу, що Мексика не планує впроваджувати політику "око за око" щодо тарифів, а натомість оголосить про "комплексну програму".

Австралія

Прем'єр-міністр Ентоні Альбанезе повідомив, що Австралія прагне вести переговори зі США про скасування тарифів, не вдаючись до механізму вирішення спорів у рамках угоди про вільну торгівлю між двома країнами.

Він зазначив, що його уряд не запроваджуватиме взаємні тарифи, оскільки це призведе до підвищення цін для австралійських домогосподарств.

"Ми не приєднаємося до перегонів на дно, які призведуть до зростання цін і уповільнення зростання", – сказав Альбанезе.

Бразилія

Уряд Бразилії, найбільшої економіки Латинської Америки, на яку Трамп наклав десятивідсотковий тариф, оголосив, що "розглядає всі можливі дії для забезпечення взаємності у двосторонній торгівлі, включаючи звернення до Світової організації торгівлі".

Того ж дня Конгрес Бразилії ухвалив законопроєкт, що встановлює правові рамки для реагування на потенційні односторонні торгівельні заходи, спрямовані проти бразильських товарів і послуг, включаючи можливі контрзаходи, такі як тарифи.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит на продукцію з більшості країн світу.

Президент США запровадив щонайменше 10% мита на практично всі імпортовані товари, а також вищі тарифи для десятків країн, з якими США мають найбільші торгівельні дефіцити.

Сполучені Штати запровадять тарифи на рівні 20% для країн Європейського Союзу, 46% для В'єтнаму, 32% для Тайваню, 24% для Японії, 25% для Південної Кореї, 36% для Таїланду, 31% для Швейцарії, 32% для Індонезії, 24% для Малайзії, 49% для Камбоджі, 10% для Великої Британії та 30% для Південної Африки.

Щодо росії та білорусі нові тарифи не будуть введені, оскільки США вирішили не запроваджувати мита на імпорт товарів з цих країн, адже їхня продукція не постачається на американський ринок.

Для України новий тариф становитиме 10%, що є мінімальною базовою ставкою.

Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.

Із 5 квітня всі країни-імпортери платитимуть мінімальний базовий тариф.

10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС – 30% (20% + 10%).

Читайте також: Трамп "налякав" ринки новими митами, внаслідок чого золото досягло нового рекорду – Reuters.

Дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
"Зливав" росіянам локації ЗСУ: затримали заступника директора закладу освіти
Наступний матеріал
Ворог намагається прорвати трасу "Покровськ – Костянтинівка" – що відомо
Loading...
Трамп "налякав" ринки новими митами, внаслідок чого золото досягло нового рекорду – Reuters

Трамп "налякав" ринки новими митами, внаслідок чого золото досягло нового рекорду – Reuters

Угорщина виходить із Міжнародного кримінального суду (оновлено)

Угорщина виходить із Міжнародного кримінального суду (оновлено)

Майкл Волц створив у Signal 20 чатів для обговорення кризових ситуацій: йшлося і про Україну

Майкл Волц створив у Signal 20 чатів для обговорення кризових ситуацій: йшлося і про Україну

Міністр фінансів США анонсував візит української делегації, щоб обговорити угоду про копалини

Міністр фінансів США анонсував візит української делегації, щоб обговорити угоду про копалини

Трамп запровадив у США надзвичайний стан в економіці

Трамп запровадив у США надзвичайний стан в економіці

Відповісте – буде ще гірше: в адміністрації Трампа застерегли інші країни від помсти за введені мита

Відповісте – буде ще гірше: в адміністрації Трампа застерегли інші країни від помсти за введені мита