Оновлення. Угорщина ухвалила рішення розпочати процедуру виходу з Міжнародного кримінального суду, що розслідує воєнні злочини та геноцид. Про це заявив голова канцелярії прем'єр-міністра країни Гергей Гуяш, передає AP.
З його слів, уряд вже у четвер, 3 квітня, розпочне процедуру виходу відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.
Раніше стало відомо, що Угорщина може оголосити про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС), повідомляє угорська редакція Free Europe. Міністр юстиції Бенце Тужон поділився цією інформацією на зустрічі послів, що відбулася минулого тижня в Міністерстві закордонних справ і торгівлі.
"Якщо Угорщина ухвалить рішення про вихід, уряд повинен спочатку подати до Національних зборів пропозицію щодо відкликання. Якщо більшість депутатів підтримає це, Кабмін офіційно ініціює процес, що може тривати до року", – зазначив Тужон.
Розмови про можливість виходу з МКС активізувалися ще після інавгурації Дональда Трампа як президента США. Угорський уряд чекав дій Трампа щодо суду. Коли Трамп заявив, що накладе санкції на Гаазький суд у відповідь на ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, угорська влада сприйняла це як сигнал до дій.
Сьогодні, 2 квітня, до Угорщини має приїхати ізраїльський прем'єр. Попри ордер на арешт, від МКС за воєнні злочини та злочини проти людяності, виданий щодо Нетаньягу через події в секторі Газа, прем'єр Ізраїлю вирішив поїхати до Будапешта.
Угорщина підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду і ратифікувала його, але не змінила внутрішнє законодавство для його впровадження. Це означає, що Будапешт не має наміру виконувати ордер на арешт Нетаньягу.
Читайте також: МКС закликав видати ордери на арешт лідера "Талібану".
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.