Світлошумовими гранатами розганяли страйкарів у Греції

  Сльозогінний газ та світлошумові гранати застосувала грецька поліція проти демонстрантів у столиці країни. В Афінах, Салоніках, та ще кількох містах Греції відбулися масові акції протесту проти суворих заходів стабілізації економіки. По усій Греції - триває всезагальний страйк.

  Бійки та сутички спалахнули під час демонстрації в Афінах. Поліція запевняє - група молодиків накинулася на їхніх колег, що їхали на мотоциклах, і почала бійку. Крім того, мітингувальники кидали у спецназ каміння та коктейлі Молотова, а також - руйнували будівлі, автобусні зупинки, підпалювали контейнери для сміття. Постраждав будинок театру поблизу парламенту. Натовп хуліганів у масках правоохоронцям довелося розганяти світлошумовими гранатами та сльозогінним газом.

  У бійку з поліцією вступили навіть літні люди, а третього березня  -  вони провели демонстрацію біля офісу прем`єр-міністра. Влада планує заморозити пенсію та урізати субсидії для тих, хто колись працював у державному секторі. Також у планах уряду - зменшення зарплат, скорочення робочих місць і збільшення податків. Це допоможе зекономити майже п`ять мільярдів євро. На всьому доведеться заощаджувати і пенсіонерам. Маноліс та Елізавет Ракаліс мають сукупний дохід у дві тисячі євро. Сімсот отримує Елісавет, за 30 років працювання на заводі, і тисячу триста - Маноліс, сталевар із 37-річним стажем. Зараз ці кошти суттєво скоротяться, нарікають пенсіонери.

  Уряд запевняє, що суворі заходи в економіці - це єдиний шлях для Греції знизити дефіцит бюджету і уникнути дефолту. Стабілізаційний план уже схвалили Євросоюз та Єврогрупа - об`єднання міністрів фінансів країн, що утворюють зону єдиної валюти. Іноземні держави уже запевнили Грецію у сприянні, підтримці та допомозі. Адже обвал грецької економіки загрожує кризою не лише Єврозоні, але й економіці цілого світу.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Підсумкова прес-конференція Тимошенко (репортаж)
  Наступний матеріал
  Герман: Янукович розпустить ВР, якщо коаліцію визнають неконституційною
  Теги: