Берлінський мур
Берлінський мур Олександр Шаров/livejournal

Свято воз'єднання країни: Німеччина відзначає 30-річчя падіння Берлінської стіни

  Читайте по-русски
  Сьогодні залишки муру - найдовша в світі галерея під відкритим небом, яку відвідує понад мільйон туристів на рік

  30-ту річницю падіння Берлінського муру відзначають 9 листопада у Німеччині. З нагоди свята у столиці запланованиі урочисті заходи за участі глав держав.

  Жалобні заходи тривають біля меморіального комплексу на Бернауер штрассе. Туди прибув німецький президент Франк-Вальтер Штайнмайера та канцлерка Ангела Меркель. А також лідери країн колишньої Вишеградської групи: Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії. Там провели хвилину мовчання - у пам'ять про усіх, хто віддав життя у спробі перетнути внутрішньонімецький кордон.

  Надвечір заплановані урочистості біля Бранденбурзьких воріт.

  Берлінську стіну почали зводити за наказом радянської влади 13 серпня 1961-го. Вона стала символом "холодної війни" та розділила місто на Східний Берлін і Західний Берлін. За різними даними, при спробі перетнути мур загинули від півтори сотні до півтори тисячі людей. Пункти пропуску відкрили 9-го листопада 1989-го. Демонтаж стіни офіційно завершився 30 листопада 1990-го.

  У 1990 році 116 художників з 21 країн перетворили ці 1316 метрів суперукріпленого бетону в найдовшу в світі галерею під відкритим небом. З часом малюнки пошкоджували і відновлювали знову.

  Сьогодні галерею відвідує понад мільйон туристів на рік.

  Багато творів мають політичний підтекст або нагадують про жахи Холодної війни, як наприклад "Перестрибує через стіну" Габріеля Хаймлера тощо.

  Серед численних графіті найвідомішим, мабуть, є знаменитий поцілунок Брежнєва і Хонеккера. "Господи, допоможи мені вижити серед цієї смертної любові" Дмитра Врубеля став уже символом і одним із найпізнаваніших зображень у світі.

  Попередній матеріал
  Окупаційний суд Криму залишив 7-х кримськотатарських активістів у СІЗО
  Наступний матеріал
  Випустили зелену ракету і почали переміщення: що відбувається на ділянці розведення сил