Сусідні з Лівією держави не можуть дати ради з велетенською кількістю мігрантів

  Сусідні з Лівією держави не можуть дати ради з велетенською кількістю мігрантів. Ситуація близька до критичної, визнають у Тунісі, де найбільше лівійських біженців. Людям не вистачає найнеобхіднішого, у таборах спалахують сутички. Самі ж тунісці, після нещодавньої революції, масово тікають на італійський острів Лампедуза. Влада острова заявляє - центри мігрантів переповнені, але слід готуватися до нової хвилі біженців - із Лівії.

  Майже чверть мільйона біженців прибули до лівійських кордонів від початку заворушень у цій країні. Такі дані наводить міжнародна організація з міграції. Більшість із них - наймані працівники з десятків іноземних держав, що повертаються додому, тікаючи від кривавих боїв. Ситуація у таборах біженців - майже критична, запевняють гуманітарні організації. Людям бракує води, харчів та медикаментів. Тисячам доводиться перебувати просто неба, адже наметів на всіх - теж не вистачає. У таборах спалахують сутички між мігрантами з різних країн. Б’ються за найнеобхідніше, сваряться з тими, кого відправляють додому раніше. Правозахисники сподіваються - лише на допомогу іноземних держав.

  Ерік П. Шварц, помічник держсекретаря США у справах населення, біженців і міграції: "Влада США, президент Обама, держсекретар Клінтон - чітко дали зрозуміти, що Штати активно підтримуватимуть всі зусилля, спрямовані на вдоволення гуманітарних потреб людей. Треба допомогти їм повернутися додому. США уже надали допомоги на 30 мільйонів доларів, а буде іще більше". 

  На кордоні з Тунісом - лівійських біженців найбільше. Адже звідти - найближче до Європи. До легальних мігрантів приєднується дедалі більше нелегалів. Через хаос, що панує на контрольно-пропускних пунктах - їм вдається проникнути на чужу територію. Та не лише із Лівії тікають за кордон. Тунісці, які нещодавно пережили революцію у власній державі - тікають на італійський острів Лампедуза. Його іще називають воротами в Європу з Північної Африки.

  Мігрант із Тунісу: "У мене є два чи три знайомих в Італії, є кілька родичів у Франції, та й усе. Але я ризикну виїхати, навіть якщо опинюся без грошей, навіть якщо буду голодний та спраглий, побачимо, що буде".

  Центри мігрантів на Лампедузі - переповнені. Через засилля біженців влада оголосила на острові надзвичайний стан. І готується - до ще більшої хвилі міграції. Її прогнозують у зв’язку з подіями в Лівії. Ситуація дедалі більше хвилює французький уряд. Через Лампедузу люди нелегально тікають у Францію. Офіційний Париж вимагає від Рима краще контролювати ситуацію і не випускати біженців.
  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Чижмарь не вірить в особисті причини нападу на нього
  Наступний матеріал
  Франція визнала противників Каддафі легітимною владою
  Теги:
  Loading...