Франція визнала противників Каддафі легітимною владою

  Франція визнала противників Каддафі - легітимною владою. І відправляє до Бенгазі свого посла. Про це заявляють французькі ЗМІ з посиланням на заяву Єлисейського палацу.

  Німеччина заморозила рахунки лівійського центробанку та інвестиційного фонду в країні - щоби перекрити фінансування режиму Каддафі. Санкції проти опального полковника запровадила і Росія. Кремль призупинив дію всіх військових контрактів, укладених з Лівією. У самій країні - точаться бої між армією та повстанцями по всій території. Міністр нафтової промисловості повідомив, що внаслідок сутичок видобуток чорного золота скоротився майже на мільйон барелів за добу.

  Трьох кореспондентів британської телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі затримали лівійські солдати на одному з блокпостів, коли вони намагалися проїхати до міста Ез-Завія. Військові звинуватили їх у шпигунстві й відвезли до казарм у Триполі. Там журналістів били протягом двадцяти годин. Допитавши, солдати відпустили кореспондентів. Тим часом, за свідченнями очевидців, повстанці два рази відбивали у солдатів Каддафі центральну площу Ез-Завії. Продовжує триматися під ударами авіації місто Рас-Лануф.

  Ферас Кіллані, кореспондент ВВС: "Я навіть не можу описати, як нам було погано в тих казармах. Лівійські військові робили з нами все, що хотіли. Я закрив очі і молився, щоби залишитися живим".

  Гоктай Коралтан, кореспондент ВВС: "У казармах катували десятьох людей. Військові били їх і звинувачували в підтримці повстанців. Це було найгірше, що я бачив у своєму житті, а мені довелося бути свідком багатьох жахливих моментів".

  Міністр нафтової промисловості Лівії повідомив, що робітники масово покидають родовища через військові дії в країні. Видобуток чорного золота скоротився з півтора до половини мільйона барелів за добу. пошкоджено кілька нафтових терміналів. За словами урядовця, економіка країни зазнає значних збитків через конфлікт.

  Шукрі Ганем, міністр нафтової промисловості Лівії: "Наші нафтові родовища розташовані у пустелі. Ми намагаємося захищати робітників і підприємства, проте гарантувати їхню безпеку за таких умов дуже складно. Багато працівників залишили техніку і поїхали додому. Тож видобуток чорного золота значно скоротився".

  Представники країн НАТО та Європейського Союзу у Брюселі розпочнуть дводенні переговори щодо ситуації в Лівії. Їх підсумком може стати заборона польотів над територією країни або навіть початок міжнародної військової операції. Напередодні до Брюселя, Каїра та Лісабона прибули члени лівійського уряду. Президент Дмитро Медведєв своїм указом призупинив дію всіх військових контрактів підписаних з Триполі. За оцінками експертів бюджет Росії втратить від цього близько чотирьох мільярдів доларів.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Майже півтора мільйона фунтів виграв британець на кінних перегонах
  Наступний матеріал
  Землетрус у Китаї: загинула 21 людина [відео]
  Теги: