Пентагон вважає, що наразі Україна не потребує ракет ATACMS дальністю до 300 км до установок HIMARS. Українські військові ефективно використовують надані їм GMLRS на 70-80 км. Про це під час брифінгу заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.
Каль зазначив, що Україна використала вже сотні GMLRS з "неймовірним ефектом на полі бою".
Разом з тим Пентагон консультується з Києвом про поточні потреби ЗСУ на фронті: "Але ми вважаємо, що наразі ми повинні зосередитися на GMLRS, а не на ATACMS".
У Пентагоні заявили, що новий пакет допомоги Україні від США майже три мільярди доларів націлений на довгострокове забезпечення захисту країни від агресії з боку росії. Каль заявив, що цей пакет "не має стосунку до сьогоднішніх чи завтрашніх боїв".
За його словами, можливості, що надаються Вашингтоном, знадобляться Україні в середньостроковій і довгостроковій перспективі.
За даними Ukraine NOW, у Пентагоні повідомили, що входить до нового пакета військової допомоги від США:
- шість зенітно-ракетних систем NASAMS з боєприпасами;
- додаткові артилерійські боєприпаси;
- до 24 протиартилерійських радіолокаційних станцій;
- безпілотники Puma та обладнання для систем UAS Scan Eagle;
- безпілотні авіаційні системи VAMPIRE;
- ракетні системи з лазерним наведенням;
- оплата обслуговування та навчання.
Нагадаємо, 24 серпня 2022 року Байден оголосив про пакет військової допомоги Україні на $3 млрд. Також Україна отримає безповоротний грант $3 млрд від США.
Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.
ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.