Христина Тимановська
Христина Тимановська 5 канал

Скандал із білоруською легкоатлеткою на Олімпіаді: де перебуває спортсменка та що відомо – сюжет

Читайте по-русски
До Білорусі Тимановська повертатися не хоче

Польща видала гуманітарну візу олімпійці Тимановській, яку намагалися вивезти силоміць до Мінська з Токіо. Поки що безпекою олімпійки опікується японська поліція. Тим часом чоловік спортсменки безпеку шукає в Україні. Про політику в спорті дізнавалася журналістка "5 каналу".

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська отримала польську візу. Нині вона перебуває в амбасаді цієї країни в Токіо. Напередодні її відсторонили від змагань на олімпіаді. Вона мала бігти дистанцію 200 метрів. Однак дізналася, що має ще взяти участь у додаткових змаганнях. Замість інших спортсменок, яких не допустили до Ігор через недостатню кількість допінг-тестів. Це обурило Тимановську. Вже наступного дня до неї прийшли керівники білоруської збірної і дали годину на те, щоб вона спакувала речі. А потім відвезли до аеропорту. Офіційно, її хотіли відправити додому нібито через емоційно-психологічний стан. Однак Тимановська переконує: це брехня. Адже її навіть не оглядали медики.

"Прошу Міжнародний олімпійський Комітет про допомогу. На мене тиснули, і мене намагаються вивезти з країни без моєї згоди, тому я прошу МОК втрутитися", – наголосила білоруська атлетка Христина Тимановська.

Білоруська бігунка мала вилетіти до Мінська напередодні ввечері з пересадкою у Стамбулі. Однак, імовірно, через публічність та втручання Міжнародного олімпійського комітету, Тимановська таки залишилася у японській столиці. Літак полетів без неї. Вона провела в аеропорту майже добу. Ні на крок від неї не відходили токійські поліцейські. Зокрема, з нею спілкувалися представники МОК та самої Олімпіади. Після цього спортсменка заявила, що почувається в безпеці.

"Ми підтримуємо Христину Тимановську. Вона запевнила, що перебуває в цілковитій безпеці. Ми знову поговоримо з нею, щоб зрозуміти, які наші наступні кроки. Нам треба вислухати її, дізнатися, чого вона хоче і підтримати її в цьому рішенні. Ми не залишимо її на поталу", – зауважив речник Міжнародного олімпійського комітету Марк Адамс.

На Батьківщину до Білорусі Тимановська повертатися не хоче.

"Я боюся, що в Білорусі мене, можливо, можуть посадити до в'язниці. Я не боюся того, що мене звільнять або виженуть із Нацкоманди. Я турбуюся про свою безпеку. І думаю, що нині в Білорусі для мене небезпечно. Я нічого не зробила, при цьому мене позбавили права брати участь в бігу на 200 метрів і захотіли відправити додому", – повідомила Христина Тимановська.

Білоруська атлетка попросила політичного притулку в низки європейських країн. Практично одразу відгукнулися у Польщі та Чехії.

"Польща готова допомогти Христині Тимановській – білоруській атлетці, яку режим Лукашенка наказав повернути з Олімпійських ігор до Мінська. Їй запропонували гуманітарну візу, і вона зможе продовжити свою спортивну кар'єру в Польщі, якщо цього захоче", – наголосив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

Задля безпеки вранці Білорусь покинули чоловік і дитина Христини Тимановської. Нині вони перебувають у Києві. А бабуся атлетки заявила, що до її батьків навідалися білоруські силовики.

Мирослава Танська, "5 канал"

Нагадаємо, Білоруська легкоатлетка Тимановська попросила про політичний притулок у Польщі. До амбасади цієї країни в Японії нині вже доправили спортсменку. А чоловік і дитина Христини Тимановської сьогодні вранці покинули Білорусь і прибули в Україну. Додому атлетка повернутися боїться. Припускає, що її можуть посадити до в’язниці. 

Попередній матеріал
Кавуни за майже втричі вищою ціною: в чому причина здорожчання найбільшої ягоди – сюжет
Наступний матеріал
Напад на танцюриста Дорофеєвої: у ДБР повідомили, яке покарання загрожує нападнику
Loading...

Скандал із білоруською легкоатлеткою на Олімпіаді: Тимановська попросила притулку у Польщі, її сім'я вже в Україні

Тримався 26 років: спортсменка із Венесуели побила рекорд українки у потрійному стрибку

Сильна спека стає на заваді спортсменам у Токіо

Олімпійські ігри-2020: який вигляд має медальний залік

"Ми не здаємося, і як би складно не було, будемо рухатися далі" – плавець Михайло Романчук

Плавець Михайло Романчук здобув перше "срібло" для України на Олімпіаді в Токіо