Фото guardianlv.com

Швеція заявляє про загрозу військового вторгнення Росії

  Вперше із часів закінчення холодної війни Швеція заявила про загрозу військового вторгнення Росії.

  Про це повідомляє незалежна шведська газета Svenska Dagbladet з посиланням на поліцію безпеки Швеції (Säpo).

  Як заявили у Säpo, Росія готується до військової діяльності або збройної агресії в країні. "Росія веде роботи з підготовки до війни і це трохи турбує", - сказав головний аналітик контррозвідки Säpo Вільхельм Унге.

  За його словами, вони виявили, що розвідувальна діяльність Росії активізувалася у зв'язку з подіями в Україні та в Криму. Частково така діяльність інтерпретується як підготовка до військових дій або збройного насильства по відношенню до Швеції.

  Окрім того, міністр оборони Швеції Карін Енстрем повідомила, що Швеція припиняє усіляке військове співробітництво з Росією і прискорить реформу збройних сил Швеції.

  Повідомляється також, що російська розвідка намагається вербувати шпигунів у Швеції, а на комп'ютерні системи країни скоєно кілька атак. Окрім того, російські агенти робили спроби проникнути на військові об'єкти Швеції.

  Занепокоєння у Стокгольмі викликає також те, що Росія закупила велику кількість карт, на яких зазначені "особливо чутливі райони Швеції", а російські бомбардувальники раніше змодеоювали повітряні атаки проти скандинавської держави.

  Стокгольм вважає це можливою підготовкою до збройного нападу, тому країна припинила військові відносини з Росією та пришвидшує реформу власних збройних сил. Віднині Швеція також розглядає можливість вступу до НАТО.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала російську шпигунку
  Наступний матеріал
  Дніпропетровських школярів почали вчити наданню першої медичної допомоги
  Теги:
  Loading...