5.ua

СБУ затримала російську шпигунку

  Служба безпеки України затримала громадянку Російської Федерації, яка виконувала завдання спецслужб для дестабілізації ситуації у південних областях України.

  Про це повідомляє прес-служба СБУ.

  Марія Коледа, 1991 р.н., прибула в Херсон 4 квітня. За її словами, це вже дев’ята її подорож в Україну. Протягом 5-6 квітня іноземка провела низку зустрічей із лідерами та активістами проросійських рухів у м. Херсон, а також відвідала окремі районні центри області для моніторингу ситуації на місцях.

  7 квітня ця особа брала безпосередню участь у сутичках під Миколаївською ОДА, під час яких застосовувала вогнепальну зброю, у наслідок чого, за її словами, поранила трьох осіб. Після цих подій вона, переховуючись, повернулась у Херсонську область.

  Оперативниками встановлено, що 8 квітня Коледа доповіла своєму кураторові в РФ про наявність в "активістів" саморобних вибухових пристроїв у "необмеженій кількості" та досягнуту домовленість щодо отримання ними стрілецької зброї. Вона також звітувала про підготовку двох диверсійних груп (7 осіб з м. Херсон та 6 осіб з м. Нова Каховка) для направлення у м. Донецьк для участі у масових заворушеннях.

  Коледа отримала також вказівку з'ясувати стан озброєння співробітників ДПСУ на кордоні АРК з материковою частиною України та можливість потрапляння з Криму, легально або в обхід встановлених пунктів пропуску, осіб, яким СБУ заборонила в’їзд в Україну.

  Під час затримання у росіянки вилучено травматичний пістолет, переобладнаний під стрільбу бойовими патронами та методичні рекомендації для підготовки диверсійних груп. Наразі здійснюються відповідні оперативно-слідчі дії. 

  Попередній матеріал
  Вбитого окупантами українського офіцера поховають у його рідному Бердянську
  Наступний матеріал
  Швеція заявляє про загрозу військового вторгнення Росії
  Теги:
  Loading...