5.ua

Дніпропетровських школярів почали вчити наданню першої медичної допомоги

  Практичний урок з надання першої медичної допомоги провели дніпропетровським школярам лікарі обласної лікарні імені Мечникова. На спеціальних манекенах старшокласникам показали, як діяти у складній ситуації до приїзду "швидкої". Такі заняття учні сприйняли схвально – можливо ще й через те, що під час уроку оцінок не ставили.

  Нетиповий урок влаштували на шкільному подвір’ї. Тут уже припаркувався реанімобіль, з нього винесли ноші та спеціальні манекени. Медики навчають старшокласників, як правильно накладати шини, транспортувати лежачих та робити штучне дихання. Для наочності показують і на самих школярах.

  Старшокласники в один голос твердять: теорія з підручників – нудна, легше запам'ятовується на практиці.

  Ідея навчити школярів надавати першу медичну допомогу належить директору школи – лікарі ж її підхопили. Вони вважають, що підлітків дуже важливо вчити таких речей через високу динаміку їхнього життя, у якому ситуації, коли необхідно надати першу допомогу, трапляються частіше, ніж у дорослих. Також медики відзначили наявність базових навиків – наприклад, із бинтування ран – які вони здобули на уроках цивільної оборони, проте медичну освіту вважають дуже доречною.

  Такий урок провели у школі вперше, але відтепер їх обіцяють зробити традиційними.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Швеція заявляє про загрозу військового вторгнення Росії
  Наступний матеріал
  Долар досяг позначки 12,15 гривень