протести у Білорусі
протести у Білорусі Наша Ніва

Шостий день протестів у Білорусі: заява Лукашенка, реакція Меркель, нове відеозвернення Тихановської

Читайте по-русски
Шокована звірством і міжнародна спільнота

Ранок п'ятниці. Із Мінського СІЗО Окрестіно продовжують відпускати затриманих учасників протестів. Зустрічають їх родичі, у сльозах.

Практично усім одразу потрібна медична допомога. Когось забирає швидка, комусь – надають її на місці. Люди не соромляться показувати сліди від побоїв.

Окрестіно мешканці вже охрестили Освенцимом. А силовиків називають – не інакше як фашисти і карателі. Такого звірства ми ще не бачили в нашій країні, кажуть білоруси. Попри те, що Білорусь – чи не єдина європейська держава, де й досі діє смертна кара, катування силовиків шокують.

Шокована звірством і міжнародна спільнота. Передусім – кривавим розгоном протестів і ставленням до затриманих у СІЗО. Із заявою від імені Ангели Меркель виступив її речник. Він наголосив, що білоруська влада має негайно випустити усіх затриманих без жодних додаткових умов. І поважати їхнє право на зібрання, власну думку та доступ до інформації.

Акції протесту і Білорусі стають дедалі масштабніші. Протест у центрі Мінська провели вчителі. Одне з головних гасел: "Пробачте нам...". Перепрошують – фальсифікацію результатів виборів своїми колегами. Адже більшість виборчих дільниць були відкриті у школах. А в дільничних комісіях – сиділи саме вчителі і працівники шкіл. Люди, які прийшли на цю акцію, запевняли, що самі відмовилися працювати в дільничних комісіях і фальсифікувати результати, адже хочуть чесно і з гордістю дивитися в очі учням. Акції протесту провели і біля кількох шкіл Мінська – самі учні і випускники. Вчителі пройшли маршем до Державного педагогічного університету.

Опонентка Лукашенка Світлана Тихановська, яка нині перебуває у Литві, записала нове відеозвернення. Вона закликала міських голів міст очолити мирні мітинги. А самі протести – продовжувати.

"Після кількаденного мовчання на страйки відреагував і Олександр Лукашенко. За його словами, у Білорусі намагаються розгойдати трудові колективи, а от вигоду отримають лише іноземні компанії. Вони працюватимуть замість національних підприємств", – каже опозиціонерка Світлана Тихановська. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Про повернення додому та запитання до Авакова: ексклюзивне інтерв'ю Юлії Кузьменко на "5 каналі"
Наступний матеріал
На Донбасі бойовики три рази порушили режим "повної та всеосяжної тиші"
Loading...

Звільнити всіх затриманих та розслідувати факти тортур: правозахисники Білорусі звернулися до голови МВС

У Білорусі мирно страйкують лікарі та працівники заводів – силовики припинили затримання

"Били так, що вони вили": у Білорусі масово звільняють затриманих – люди розповіли про звірства силовиків

Попри звірячу поведінку ОМОНу – протести в Білорусі не вщухають: про ситуацію на 5-й день

Загальна кількість затриманих у Білорусі наближається до 7 тисяч: за четвертий день протестів силовики схопили 700 осіб

Міліціонер, який виступив проти насилля щодо протестувальників, покинув Білорусь